Król Stanisław August Poniatowski

Współtwórca Konstytucji 3 Maja na monecie z czystego złota

W tym roku mija 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej ustawy zasadniczej w Europie oraz drugiej na świecie. Było to wydarzenie świadczące o jedności i patriotyzmie Polaków. Współautorem tego przełomowego dokumentu był król Stanisław August Poniatowski – wybitny działacz na rzecz oświecenia kraju.

Aby upamiętnić ostatniego władcę Rzeczypospolitej Obojga Narodów, Skarbnica Narodowa ma zaszczyt zaprezentować oficjalną monetę „Stanisław II August”.

Złota emisja dostępna jest teraz z rabatem 50%, dzięki czemu cenny kruszec jest w zasięgu ręki każdego kolekcjonera!

Oczekiwania nawet najbardziej wymagających miłośników numizmatyki spełniają:

  • Czyste złoto 999/1000
  • Najwyższa jakość mennicza – stempel lustrzany!

Moneta "Stanisław II August" rozpoczyna jeden z najpopularniejszych światowych programów numizmatycznych – "Najmniejsze Złote Monety Świata". Każda z emisji w kolekcji została wybita w niewielkim, unikalnym i poszukiwanym rozmiarze. Ścisła limitacja kolekcji w Polsce wynosi jedynie 5000 kompletnych egzemplarzy.

Specyfikacja
Metal:
Złoto 999/1000
Jakość:
Stan menniczy, stempel lustrzany
Waga:
0,5 g
Średnica:
11 mm
Kraj emisji:
Niue
Nominał:
2,5 dolara
Rok emisji:
2021
Limitacja:
5000 kompletnych kolekcji

Złoto jest drogocennym kruszcem i w ciągu 10 lat podwoiło swą wartość. Dlatego wiele osób nie może pozwolić na kolekcjonowanie złotych monet. Dzięki kolekcji „Najmniejsze Złote Monety Świata” posiadanie zbioru złotych numizmatów stało się możliwe.

Konieczność stosowania najwyższego rygoru technologicznego podczas bicia monet o średnicy 11 mm sprawia, że mogą one być o wiele ciekawsze od tych dużych.

W skład kolekcji wchodzą złote monety przedstawiające zarówno postacie historyczne, jaki i osobistości świata kultury, sztuki, polityki czy nauki oraz szczególne wydarzenia w historii świata. Emitentami monet są kraje z całego globu, zarówno europejskie, azjatyckie, jaki i afrykańskie, a także z obu Ameryk. Wszystkie z monet wykonane są stemplem lustrzanym.

Zamawiając kolekcję "Najmniejsze Złote Monety Świata" otrzymają Państwo GRATIS:

  • Certyfikat Autentyczności do każdej z oferowanych monet;
  • Kasetkę kolekcjonera do bezpiecznego przechowywania i profesjonalnej ekspozycji wartościowego zbioru złotych monet;
  • Profesjonalną lupę numizmatyczną do podziwiania najdrobniejszych detali motywów na monetach;
  • Indywidualny numer, który wraz z Państwa imieniem i nazwiskiem umieszczany jest na Świadectwie Własności kolekcji oraz na mosiężnej tabliczce.

Limitacja to zaledwie 5000 kompletnych kolekcji na świecie!

Tak, chcę rozpocząć zbieranie oficjalnych złotych monet z kolekcji "Najmniejsze Złote Monety Świata". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą monetą z kolekcji: "Stanisław II August", zamawiam ją w cenie 199,50 zł bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. 

Jeżeli zatrzymam tę oficjalną złotą monetę, będę otrzymywać ok. raz w miesiącu dalsze monety z tej otwartej (tj. bez określonej z góry liczby monet) kolekcji, każda w cenie regularnej 399 zł. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Kolejne monety z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdą monetą. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monety w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconej już monety, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.