Najważniejsza polska ikona
Matka Boska Częstochowska na sztabie platerowanej czystym złotem

Ikona Czarnej Madonny jest najważniejszym symbolem polskiego chrześcijaństwa. Otaczany wielką czcią Jasnogórski Cudowny obraz Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej od ponad sześciu stuleci jest trwale związany z Polską historią.

Ponad 360 lat temu król Jan Kazimierz złożył śluby przed wizerunkiem Matki Bożej, obwołując Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski. Kilkaset lat później episkopat Polski, z inicjatywy prymasa Stefana Wyszyńskiego, dokonał ponownego zawierzenia kraju Maryi. Blisko milion wiernych na Jasnej Górze złożyło wtedy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego. Z tej okazji Skarbnica Narodowa wyemitowała niezwykły numizmat.

Cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej - został upamiętniony na sztabce platerowanej czystym złotem. Teraz emisja dostępna jest z 50% zniżką - za jedyne 74,50 zł (zamiast 149 zł).

Z niebywałą precyzją na sztabce odtworzono kolorystykę oraz szczegóły oryginalnego dzieła. Aby oddać piękno obrazu, numizmat został:

  • pokryty czystym złotem próby 999/1000,
  • wybity w jakości menniczej 
  • z użyciem innowacyjnej technologii kolorowego druku 3D,

Uzyskanie tak imponującego efektu wymagało wielu miesięcy prób i szczegółowej kontroli jakości procesu menniczego.

Awers pozłacanej sztabki ukazuje reprodukcję Jasnogórskiego obrazu w ozdobnej ornamentyce oraz napis MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA. Na rewersie znajduje się logo kolekcji oraz inskrypcja NAJŚWIĘTSZA MARYJA PANNA KRÓLOWA POLSKI.

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Metal:
miedź
Masa:
52 g
Wymiary:
40 x 60 mm
Limitacja:
tylko 9 500 kompletnych kolekcji
Platerowanie:
24-karatowe złoto

Najważniejsze Polskie Madonny

Seria upamiętniająca najsłynniejsze polskie ikony na sztabkach kolekcjonerskich platerowanych czystym złotem

„Najpiękniejsze Polskie Madonny” to seria, która honoruje najwspanialsze i najsłynniejsze ikony Matki Bożej znajdujące się w polskich kościołach i sanktuariach maryjnych.

Ścisła limitacja kolekcji wynosi jedynie 9500 sztuk. Oznacza to, iż tylko 1 na ponad 4000 Polaków ma szansę skompletowania całej serii.

Kolekcję otwiera sztabka platerowana czystym złotem próby 999/1000 z reprodukcją cudownego Jasnogórskiego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.
Kolejne emisje prezentują inne słynne dzieła maryjne m.in.:

  • Matkę Boską Ostrobramską – Królową Korony Polskiej,
  • Matkę Bożą Licheńską zwaną Bolesną Królową Polski,
  • Matkę Boską Rokitniańską.

Kolekcji towarzyszy wiele akcesoriów GRATIS:

  • reprezentacyjna rama do ekspozycji cennych sztabek (wysyłana z 4. przesyłką)
  • albumy "Najpiękniejsze Polskie Madonny" z reprodukcjami i opisami najsłynniejszych polskich obrazów (pierwszy wysyłany już z 2. przesyłką)
  • certyfikaty Autentyczności z reprodukcjami oryginalnych obrazów maryjnych,
  • indywidualnie numerowane, imienne Świadectwo Własności, wysyłane z ostatnią sztabką w kolekcji

Tak, chcę rozpocząć zbieranie sztabek pamiątkowych "Najpiękniejsze Polskie Madonny".  W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą sztabką z kolekcji: „Matka Boska Częstochowska”, zamawiam ją  w preferencyjnej cenie 74,50 zł (zamiast ceny regularnej 149 zł) bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, płatność na podstawie faktury dołączonej do przesyłki.

Jeżeli zatrzymam ten pamiątkowy medal, będę otrzymywać ok. raz w miesiącu 71 medali z kolekcji zamkniętej "Najpiękniejsze Polskie Madonny", każdy w cenie regularnej 149 zł. Łączny koszt tych medali to 10579 zł. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu medalu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu .

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.