"Polska Nr 1", czyli pierwszy polski znaczek pocztowy, uznawany jest przez filatelistów niemal za skarb narodowy. Jego historia sięga 1860 roku. Wówczas autonomiczne władze Królestwa Polskiego wprowadziły do obiegu pierwszy polski znaczek opłaty pocztowej o wartości 10 kopiejek. Służył jako opłata za korespondencję aż do upadku powstania styczniowego. 

Dziś emisja ta należy do najbardziej poszukiwanych i pożądanych przez Kolekcjonerów walorów pocztowych. Kilkanaście lat temu brytyjski dom aukcyjny sprzedał unikatową kolekcję tych znaczków za astronomiczną kwotę ponad miliona dolarów.

Aby upamiętnić pierwszy polski znaczek pocztowy, powstała moneta wybita w czystym srebrze próby 999/1000, w najwyższej jakości menniczej – najcenniejszej dla Kolekcjonerów.

Na jej rewersie znajduje się wierna replika oryginalnego znaczka „Polska Nr 1”, który dodatkowo został selektywnie uszlachetniony żółtym i czerwonym złotem oraz tampondrukiem w kolorze niebieskim. Barwy te nawiązują do papierowego pierwowzoru z 1860 roku. Awers zdobi pieczęć rządowa emitenta – Niue, nominał – 1 dolar i rok emisji – 2022.

  • Czyste srebro próby 999/1000
  • Oferta przygotowana specjalnie dla Klientów Skarbnicy Narodowej
  • Najwyższa jakość mennicza – najcenniejsza dla Kolekcjonerów

Autentyczność monety „Polska nr 1” gwarantuje indywidualnie numerowany Certyfikat. Do bezpiecznego przechowywania przeznaczone jest specjalnie zaprojektowane pudełko kolekcjonerskie z numeracją na wieczku, zgodną z Certyfikatem.

Na świecie dostępne są zaledwie 2022 egzemplarze tej wyjątkowej emisji, a Skarbnica Narodowa jest ich jedynym oficjalnym dystrybutorem w Polsce.

Specyfikacja
Emitent:
Niue
Nominał:
1 dolar
Rok emisji:
2022
Stan zachowania:
Menniczy
Stempel:
Lustrzany
Metal:
Srebro 999/1000
Masa:
1 uncja
Średnica:
38,61 mm
Limitacja:
2022 egzemplarze
Platerowanie:
Żółte i czerwone złoto
Zdobienie:
Tampondruk w kolorze niebieskim

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie srebrnej monety "Polska Nr 1" wraz z pudełkiem kolekcjonerskim i Certyfikatem Autentyczności w cenie 599 zł (+ 11,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu. Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.