Medal pamiątkowy „Odzyskanie Niepodległości” w dwóch rodzajach złota

11 listopada 1918 roku, po 123 latach suwerenna Rzeczpospolita wróciła na mapę Europy. To jedno z najbardziej radosnych i przełomowych wydarzeń w historii naszego narodu. Aby uczcić odzyskanie przez Polskę Niepodległości, Skarbnica Narodowa wyemitowała wyjątkowy medal pamiątkowy:

 • uszlachetniony dwoma rodzajami złota: klasycznym i różowym,
 • wybity w wysokiej jakości menniczej, w okazałej średnicy 45 mm,
 • wyemitowany w ścisłej limitacji – tylko 10 000 kompletnych kolekcji.

Awers medalu przedstawia symboliczną scenę, nawiązującą do powrotu komendanta Józefa Piłsudskiego do Warszawy 10 listopada 1918 roku. Dzień później, 11 listopada, Rada Regencyjna przekazała mu władzę wojskową. Przyszły Naczelnik Państwa powitany został z honorami przez żołnierzy i uradowany tłum.

Rewers natomiast to stylizowany wizerunek Orła bielika i herbu Polski. Kompozycję zamyka u dołu nazwa kolekcji: Bóg, Honor, Ojczyzna.

Medal upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości otwiera unikatową kolekcję „Bóg, Honor, Ojczyzna – Dzieje Narodu Polskiego”.

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
mosiądz
Masa:
34,45 g
Średnica:
45 mm
Platerowanie:
złoto klasyczne i różowe

„Bóg, Honor, Ojczyzna – Dzieje Narodu Polskiego” na medalach uszlachetnionych dwoma rodzajami złota

Wszystkie medale w tej serii cechuje maestria wykonania. Do ich stworzenia użyto zawansowanej technologii uszlachetniania dwoma rodzajami złota.

W kolekcji znajdą się między innymi emisje upamiętniające tak ważne wydarzenia w historii naszego kraju jak: 

 • Zjazd w Gnieźnie,
 • Bitwa pod Grunwaldem,
 • Hołd pruski,
 • Unia lubelska

Do swojej ekskluzywnej kolekcji kolekcjonerzy otrzymają GRATIS:

 • Certyfikat Autentyczności każdego medalu, gwarantujący jego jakość i uszlachetnienie kruszcem,
 • Imienne Świadectwo Własności Kolekcji, wraz z szesnastym medalem,
 • Karty historyczne opisujące wydarzenia upamiętnione na medalach, wysyłane z każdym medalem,
 • Klaser do przechowywania kart historycznych, wysyłany z czwartą przesyłką,
 • Eleganckie pudełko do przechowywania i właściwej ekspozycji cennych numizmatów, wysyłane wraz z trzecią przesyłką.

Uwaga:
Tylko 10 000 kolekcjonerów na całym świecie będzie miało możliwość kolekcjonowania złotej serii "Bóg, Honor, Ojczyzna – Dzieje Narodu Polskiego". Ponieważ wszystkie zgłoszenia będą rozpatrywane ściśle według kolejności napływania, a zainteresowanie emisją jest ogromne, prosimy złożyć rezerwację już teraz.

Tak, zamawiam kolekcję medali „Bóg, Honor, Ojczyzna – Dzieje Narodu Polskiego”. Pierwszy egzemplarz  „Odzyskanie Niepodległości” otrzymam w cenie 74,50 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki), zamiast ceny regularnej 149 zł. Pozostałe 47 medali będę otrzymywać w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie 149 zł (łączna cena tych 47 medali to 7003 zł). Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł.

Płatność za kolejne medale z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, tj. prawo do zwrotu medalu oraz do otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie - wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w stanie menniczym.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.