Medal pamiątkowy „Odzyskanie Niepodległości” w dwóch rodzajach złota

11 listopada 1918 roku, po 123 latach suwerenna Rzeczpospolita wróciła na mapę Europy. To jedno z najbardziej radosnych i przełomowych wydarzeń w historii naszego narodu. Aby uczcić odzyskanie przez Polskę Niepodległości, Skarbnica Narodowa wyemitowała wyjątkowy medal pamiątkowy:

 • uszlachetniony dwoma rodzajami złota: klasycznym i różowym,
 • wybity w wysokiej jakości menniczej, w okazałej średnicy 45 mm,
 • wyemitowany w ścisłej limitacji – tylko 10 000 kompletnych kolekcji.

Awers medalu przedstawia symboliczną scenę, nawiązującą do powrotu komendanta Józefa Piłsudskiego do Warszawy 10 listopada 1918 roku. Dzień później, 11 listopada, Rada Regencyjna przekazała mu władzę wojskową. Przyszły Naczelnik Państwa powitany został z honorami przez żołnierzy i uradowany tłum.

Rewers natomiast to stylizowany wizerunek Orła bielika i herbu Polski. Kompozycję zamyka u dołu nazwa kolekcji: Bóg, Honor, Ojczyzna.

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
mosiądz
Masa:
34,45 g
Średnica:
45 mm
Platerowanie:
złoto klasyczne i różowe

„Bóg, Honor, Ojczyzna – Dzieje Narodu Polskiego” na medalach uszlachetnionych dwoma rodzajami złota

Medal upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości otwiera unikatową kolekcję „Bóg, Honor, Ojczyzna – Dzieje Narodu Polskiego”. Wszystkie medale w tej serii cechuje maestria wykonania. Do ich stworzenia użyto zawansowanej technologii uszlachetniania dwoma rodzajami złota.

W kolekcji znajdą się między innymi emisje upamiętniające tak ważne wydarzenia w historii naszego kraju jak: 

 • Zjazd w Gnieźnie,
 • Bitwa pod Grunwaldem,
 • Hołd pruski,
 • Unia lubelska

Do swojej ekskluzywnej kolekcji kolekcjonerzy otrzymają GRATIS:

 • Certyfikat Autentyczności każdego medalu, gwarantujący jego jakość i uszlachetnienie kruszcem,
 • Imienne Świadectwo Własności Kolekcji, wraz z szesnastym medalem,
 • Karty historyczne opisujące wydarzenia upamiętnione na medalach, wysyłane z każdym medalem,
 • Klaser do przechowywania kart historycznych, wysyłany z czwartą przesyłką,
 • Eleganckie pudełko do przechowywania i właściwej ekspozycji cennych numizmatów, wysyłane wraz z trzecią przesyłką.

Uwaga:
Tylko 10 000 kolekcjonerów na całym świecie będzie miało możliwość kolekcjonowania złotej serii "Bóg, Honor, Ojczyzna – Dzieje Narodu Polskiego". Ponieważ wszystkie zgłoszenia będą rozpatrywane ściśle według kolejności napływania, a zainteresowanie emisją jest ogromne, prosimy złożyć rezerwację już teraz.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie pamiątkowych medali „Bóg, Honor, Ojczyzna – Dzieje Narodu Polskiego”. W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym medalem „Odzyskanie Niepodległości” uszlachetnionym dwoma rodzajami złota, zamawiam go w preferencyjnej cenie 74,50 zł (zamiast ceny regularnej 149 zł), bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. 

Jeżeli zatrzymam ten pamiątkowy medal, otrzymam pozostałe 47 numizmatów, w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie regularnej 149 zł (łączna cena tych medali to 7003 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.