Pierwszy banknot niepodległego Państwa Polskiego

Wiernie odwzorowany artyzm historycznego oryginału w złotej edycji

Bilet Polskiej Krajowej Kasy Pożyczkowej Wierna replika 100 Marek Polskich

Ocena kolekcjonerów: 4.1

11
  • Barwnik zawierający 24-karatowe złoto
  • Jedynie 1817 egzemplarzy na świecie
  • Okazały rozmiar - większy od największego banknotu obiegowego 500 zł
  • Rodzaj: Pojedynczy produkt
  • Ilość: Wyprzedany!
Powiadom mnie, gdy będzie dostępny.

Pierwszy banknot niepodległego Państwa Polskiego 

100 Marek Polskich z 1919 roku jest pierwszym banknotem zaprojektowanym w stylu odrodzonego Państwa Polskiego. Jego awers upamiętnia Tadeusza Kościuszkę, pierwszego męża stanu odznaczonego orderem Virtuti Militari. Dzisiaj jest to emisja o wysokiej wartości historycznej.

By go odwzorować wykorzystano zaawansowaną technologię druku z barwnikiem zawierającym 24-karatowe złoto! 

Ścisła limitacja złotej edycji - jedynie 1817 egzemplarzy - nawiązuje do daty śmierci naszego wielkiego bohatera narodowego. 

Powiadom mnie, gdy będzie dostępny.

100 Marek Polskich z 15 lutego 1919 roku - Bilet Polskiej Krajowej Kasy Pożyczkowej                                           Wiernie odwzorowany artyzm historycznego oryginału w złotej edycji

W 200. rocznicę śmierci najsłynniejszego bohatera narodowego, mamy zaszczyt zaoferować pieczołowicie odwzorowany pierwszy banknot z Tadeuszem Kościuszko z 1919 roku. Na awersie, z lewej strony widnieje popiersie generała, a po prawej  klauzula: Państwo Polskie przyjmuje odpowiedzialność za wymianę niniejszego biletu na przyszła polską walutę według stosunku, który dla marek polskich uchwali Sejm Ustawodawczy, nominał cyframi i słownie oraz nazwa emitenta. Podpisy Dyrekcji PKKP: Stanisława Karpińskiego i Zygmunta Chamca oraz Głównego Skarbnika – Mariana Karpusa. 

Na rewersie znajduje się rysunek ornamentalny z godłem Polski w koronie, w centrum. Poniżej klauzula: Kto podrabia lub fałszuje bilety Kasy Pożyczkowej lub puszcza w obieg lub usiłuje puścić w obieg podrobione lub fałszowane bilety podlega karze ciężkiego więzienia. Materiał użyty do wykonania kopii banknotu został wzbogacony barwnikiem zawierającym 24-karatowe złoto. Replika została wykonana  techniką tłoczenia i aplikacji farby.

Nominał: 100 Marek Polskich

Wymiary: 185x110 mm

Limitacja: 1817 egzemplarzy                                         

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie eksluzywnej repliki banknotu "100 Marek Polskich z Tadeuszem Kościuszko", w cenie 149 zł (+ 9,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup repliki nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconej już repliki, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisaną replikę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia. Replikę mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.