Koronacja Karola III upamiętniona na złotym podwójnym suwerenie


Suweren został wybity w cennym złocie próby 916/1000, stemplem lustrzanym, dla upamiętnienia koronacji Karola III.

Awers zdobi wizerunek króla Karola III zaprojektowany przez Raphaela Makloufa. Otacza go napis: CHARLES III DEI GRA REX F D (w tłumaczeniu – Król z Bożej Łaski, Obrońca Wiary), specjalny znak koronacyjny władcy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, rok emisji – 2023 oraz nazwa emitenta – Gibraltaru.

Na rewersie znajduje się portret Karola III z profilu otoczony gałązkami dębu inspirowanymi herbem rodu Windsorów. Dodatkowo ozdabia je korona św. Edwarda. Co ważne, moneta została wybita dokładnie w dniu koronacji syna królowej Elżbiety II i dlatego widnieje na niej data tego ważnego wydarzenia – 06.05.2023. Uzupełnia ją limitacja naniesiona na powierzchnię emisji za pomocą lasera. Numer ten poprzedza skrót PL (Polska), który potwierdza, że ten wyjątkowy numizmat został przygotowany specjalnie dla Skarbnicy Narodowej.

Złoty podwójny suweren został umieszczony w prostokątnej kapsule magnetycznej, w której znajduje się również tabliczka z napisem „THE CORONATION OF KING CHARLES III 06.05.2023” (pol. Koronacja Karola III 06.05.2023). 

Jego autentyczność gwarantuje dołączony do przesyłki numerowany Certyfikat.

Do bezpiecznego przechowywania przeznaczone jest eleganckie pudełko kolekcjonerskie.

Na świecie dostępnych jest zaledwie 100 egzemplarzy złotego podwójnego suwerena, wybitych w dniu koronacji Karola III dla Klientów Skarbnicy Narodowej, która jest ich jedynym oficjalnym dystrybutorem w Polsce.

Specyfikacja
Emitent:
Gibraltar
Nominał:
Podwójny suweren
Rok emisji:
2023
Stan zachowania:
Menniczy
Stempel:
Lustrzany
Metal:
Złoto 916/1000
Masa:
15,97 g
Średnica:
28,40 mm
Limitacja:
100 egzemplarzy

Tak, zamawiam złotą monetę o masie 15,97 g „Koronacja Karola III” wraz z Certyfikatem Autentyczności i pudełkiem kolekcjonerskim w cenie 9 490 zł (+25 zł koszt pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmat zostanie wysłany w stanie menniczym. 

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.