Srebrne monety pierwszych mafiosów!

Historia narodzin włoskiej mafii jest niezwykle ciekawa. Struktury znanych dziś klanów Cosa Nostry, czy Camorry powstały w XIX wieku na terytorium włoskiego Południa, co było związane z niezwykłą biedą panującą na tych terenach.

Niezwykłe świadectwo ciemnych interesów pierwszych ojców chrzestnych stanowią dwie oryginalne historyczne srebrne monety, którymi płacono pierwszym mafiosom za ochronę. To niecodzienny sposób by zrozumieć i poczuć ducha tamtych dni.

Oryginalne monety sprzed prawie 200 lat, które stanowiły o interesach mafii!

Te historyczne srebrne monety sprzed blisko 200 lat zostały wybite na terytorium dzisiejszych Włoch. To właśnie nimi drobni własciciele ziemscy płacili pierwsze haracze, a mafiosi knuli intrygi, jak wejść do świata polityki i gospodarki w połowie XIX wieku.

Srebrne monety znajdujące się w zestawie były bite w bardzo wysokiej próbie srebra 833/1000 i 900/1000. Są to: 

  • 120 grana z lat 1831-1859,
  • 5 lirów z lat 1861-1878.

Awers monety o nominale 120 grana przedstawia popiersie króla Ferdynanda II Burbona (po upadku NapoleonaBurbonowie rządzili we Francji i na południu Włoch). Lud włoskiego południa buntował się przeciwko absolutystycznym rządom Ferdynanda II. Rewers monety ukazuje sześciopolową tarczę herbową.

Na awersie monety o nominale 5 lirów ukazano z kolei popiersie Wiktora Emanuela II - pierwszego króla zjednoczonych Włoch. Na rewersie monety znajduje się herb sabaudzki pod koroną (król wywodził się z rodu panującego na Sardynii).

Specyfikacja
Metal:
srebro 833/1000 i 900/1000
Jakość:
bardzo piękny
Waga:
25 g i 27,5 g
Średnica:
37 mm (obie monety)
Kraj emisji:
Królestwo Obojga Sycylii, Włochy
Nominał:
120 grana, 5 lirów
Rok emisji:
1830-1859 i 1860-1878
Limitacja:
100 zestawów w Skarbnicy Narodowej

Tak, chcę skorzystać z tej niecodziennej oferty. Proszę o przesłanie zestawu dwóch srebrnych numizmatów historycznych "Narodziny włoskiej mafii" w cenie 990 zł (+ 9,95 zł pakowanie i przesyłka). Zakup zestawu nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Rachunek zostanie dołączony do przesyłki.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tymi monetami – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monet w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu monet. W przypadku odesłania opłaconych już monet, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany zestaw numizmatów. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.