Pamiątkowe emisje w hołdzie Papieżowi Polakowi

I Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski

Pielgrzymki Jana Pawła II były charakterystycznym elementem Jego pontyfikatu. Szczególnie dla nas - Polaków - ważne były Jego wizyty w Ojczyźnie. Każda z nich niosła nie tylko wiele emocji i wzruszeń, ale też zmieniała Polskę na lepsze.

Dzięki  serii medali upamiętniających podróże apostolskie Ojca Świętego do ojczyzny mogą Państwo na nowo przeżywać spotkania z naszym Ojcem Świętym.

Otwiera ją medal nawiązujący do historycznej I pielgrzymki do Polski, która rozpoczęła się 2 czerwca 1979 roku. Hasłem tej wizyty były słowa hymnu "Gaude Mater Polonia” („Raduj się, Matko Polsko”). Papież odwiedził kolejno Warszawę, Gniezno, Częstochowę, Kraków, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Oświęcim, Nowy Targ i ponownie Kraków.

Podczas mszy świętej na Placu Zwycięstwa w Warszawie padły jakże doniosłe słowa: „Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”. Wypowiadając je Papież przeciwstawił się ówczesnemu systemowi, dając Polakom siłę do walki o demokrację.

Wizyta Jana Pawła II w Polsce, w czerwcu 1979 roku, stanowiła fundament wszystkich późniejszych przemian ustrojowych, które miały miejsce w latach osiemdziesiątych XX wieku. Przyczyniła się do powstania ruchu „Solidarność”, odzyskania wolności i niepodległości przez Polskę oraz kraje całego bloku sowieckiego.

Prestiżowa emisja "I Pielgrzymka do Polski" została wybita w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym. Dodatkowo uszlachetniono ją czystym, 24-karatowym złotem.

Awers medalu przedstawia Jana Pawła II na tle symbolicznego ołtarza na Placu Zwycięstwa w Warszawie. W otoku widnieje baranek – symbol chrześcijaństwa, wpleciony w polską ornamentykę ludową. Rewers ukazuje herb papieski Jana Pawła II, daty ramowe 1920-2005 oraz napisy w otoku "Karol Wojtyła" i "Jan Paweł II".

Specyfikacja
Metal:
Stop platerowany 24-karatowym złotem
Jakość:
Najwyższa - stempel lustrzany
Waga:
16 g
Średnica:
34 mm
Kraj emisji:
Polska

Skarbnica Narodowa ma przyjemność przedstawić drugą serię z cyklu „Papież, który zmienił historiꔄPielgrzymki Jana Pawła II do Polski”. Medale te są szczególnym hołdem złożonym naszemu Wielkiemu Papieżowi. To wyjątkowy sposób i okazja, aby na zawsze zachować wspomnienie o Janie Pawle II, a też o przełomowych wydarzeniach, na które miał znaczący wpływ. 

Piękne, pamiątkowe emisje papieskie uwieczniają podróże apostolskie Jana Pawła II
do ojczyzny. Wszystkie medale wybite w hołdzie Papieżowi Polakowi zostały uszlachetnione czystym, 24-karatowym złotem (Au 999/1000).

Wykonanie stemplem lustrzanym gwarantuje najwyższą jakość menniczą, która jest niezwykle ceniona przez kolekcjonerów. Takie wykończenie zapewnia doskonały efekt końcowy – matowe motywy w przepiękny sposób wyróżniają się na wypolerowanym złotym tle medalu. 

Rezerwując uszlachetniony złotem medal "I Pielgrzymka do Polski", zapewniają sobie Państwo prawo pierwszeństwa zakupu pozostałych numizmatów z zestawu „Papież, który zmienił historię" - "Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

Będący jego częścią pięknie ilustrowany folder „Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski” zapewni bezpieczne przechowywanie emisji papieskich. Każdej towarzyszy Certyfikat Autentyczności, zawierający szczegółową specyfikację i opis każdego medalu.

Zwieńczeniem serii jest Świadectwo Własności, które dostarczymy z ostatnim numizmatem – „VII Pielgrzymka do Polski”. Jesteśmy przekonani, że te wyjątkowe emisje będą źródłem wielu wspomnień i uzupełnieniem dotychczasowych zbiorów.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie medali pamiątkowych "Papież, który zmienił historię" - Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym medalem z kolekcji: „I Pielgrzymka do Polski", zamawiam go w preferencyjnej cenie 49,50 zł (zamiast ceny regularnej 99 zł) bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę.

Jeżeli zatrzymam ten medal, otrzymam 6 pozostałych medale w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie regularnej 99 zł (łączna cena tych medali to 594 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki z medalem z zestawu "Papież, który zmienił historię" - "Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski".

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu medalu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.