Letnie Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024

Dokładnie za rok rozpoczną się letnie igrzyska olimpijskie w Paryżu. Stolica Francji będzie gościć najlepszych sportowców świata już po raz trzeci. Warto wspomnieć, że pierwszy w historii medal olimpijski Polacy zdobyli właśnie na igrzyskach w Paryżu w 1924 r.

Z okazji igrzysk Paryż 2024 renomowana Mennica Francuska wybiła unikatową monetę z wizerunkiem czapki frygijskiej, będącej oficjalną maskotką igrzysk, w czystym srebrze. To charakterystyczne nakrycie głowy znane jest jako symbol wolności i przypomina o duchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Ścisła limitacja emisji to jedynie 10 tys. sztuk na całym świecie!

Rewers monety ukazuje zapierającą dech w piersiach panoramę Paryża. Sekwana stylizowana jest tu na bieżnię, która będzie służyła biciu rekordów. Głównym elementem rewersu jest usytuowana w sercu stolicy Francji Wieża Eiffla, która dominuje nad krajobrazem i oświetla z góry oficjalne logo Letnich Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024.

Moneta została umieszczona w oryginalnym opakowaniu Mennicy Francuskiej z oficjalnym logo igrzysk Paryż 2024 na wieczku. Do emisji został dołączony również oryginalny Certyfikat Autentyczności z logo olimpijskim.

Skarbnica Narodowa jest jedynym oficjalnym dystrybutorem monet Paryż 2024 w Polsce!

Specyfikacja
Emitent:
Francja
Nominał:
10 euro
Rok emisji:
2022
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
srebro 999/1000
Masa:
22,2 g
Średnica:
37 mm
Limitacja:
10 tys. sztuk na świecie

Tak, zamawiam oficjalną srebrną monetę olimpijską Paryż 2024 wraz z pudełkiem i Certyfikatem Autentyczności w cenie 590 zł (+ 12,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmat zostanie wysłany w stanie menniczym. 

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.