Order Virtuti Militari

Najwyższe polskie odznaczenie wojenne na ręcznie zdobionej monecie z czystego srebra i złota!

Order Virtuti Militari został ustanowiony przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, w celu uczczenia zwycięstwa oddziałów polskich nad wojskami rosyjskimi, w bitwie pod Zieleńcami 18 czerwca 1792 roku. Wśród pierwszych odznaczonych, za szczególnie heroiczną i bohaterską postawę, byli m.in. ks. Józef Poniatowski i gen. Tadeusz Kościuszko.

Historia orderu jest niezwykle burzliwa, przez co wygląd oraz nazwa odznaczenia Virtuti Militari zmieniały się przez lata. Obecnie jest to najwyższe Polskie odznaczenie wojenne oraz najstarsze odznaczenie wojskowe, nadawane do dzisiaj na świecie.

Z okazji 230. rocznicy ustanowienia Orderu Virtuti Militari powstała wyjątkowa moneta-sztaba. Emisja została wybita z aż 5 uncji czystego srebra (próba 999/1000), a następnie uszlachetniono ją 24-karatowym złotem. W końcowej fazie zdobienia pokryto ją ręcznie emalią, co sprawia, że każda moneta jest unikatowa.

Na rewersie okazałej monety (wymiary 51 x 81 mm) znajduje się Order Virtuti Militari - Krzyż Komandorski wraz z niebieską wstęgą z czarnymi pasami. Z kolei na awersie widoczna jest pieczęć rządowa emitenta - Niue, nominał, rok emisji oraz masa monety.

Imponujące detale kolorystyczne i głębię motywu uzyskano dzięki połączeniu technik menniczych i starannej pracy ręcznej wykwalifikowanych rzemieślników. Ze względu na bardzo czasochłonny proces produkcyjny światowa limitacja monety to zaledwie 500 egzemplarzy!

Moneta nie jest zamknięta w kapsule - można jej dotykać i bez obaw o uszkodzenie podziwiać jej kunszt wykonania.

Autentyczność monety gwarantuje indywidualnie numerowany Certyfikat z miejscem na wpisanie imienia i nazwiska właściciela numizmatu.

Do bezpiecznego przechowywania przeznaczone jest specjalnie zaprojektowane drewniane pudełko z miękkim, czarnym wypełnieniem, chroniącym cenną monetę przed uszkodzeniem - dodatkowo na jego wieku wygrawerowano Order Virtuti Militari.

Do numizmatu dołączona jest również bogato ilustrowana broszura, opisująca historię Orderu Virtuti Militari, opracowana przez historyka.

Skarbnica Narodowa jest jedynym oficjalnym dystrybutorem monety Order Virtuti Militari w Polsce!

Specyfikacja
Emitent:
Niue
Nominał:
12 dolarów nowozelandzkich
Rok emisji:
2022
Stan zachowania:
menniczy
Metal:
srebro 999/1000
Masa:
155,5 g
Wymiary:
51 x 81 mm
Limitacja:
500 egzemplarzy na świecie
Platerowanie:
złoto 999/1000
Zdobienie:
emalia

Tak, chcę skorzystać z oferty. Proszę o przesłanie monety "Order Virtuti Militari" z Certyfikatem Autentyczności, broszurą historyczną i drewnianym pudełkiem kolekcjonerskim w cenie 3890 zł (+ 25 zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu. Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.