Srebro - skarb polskiej ziemi w medalu platerowanym czystym złotem

Skarby Polski: Srebro

Ocena kolekcjonerów: 3.7

3
  • Prawdziwe srebro w kapsule ręcznie umieszczonej w medalu
  • Uszlachetnienie czystym złotem próby 999,9/1000
  • Unikalna technologia opatentowana w USA
  • Certyfikat Autentyczności zabezpieczony hologramem
  • Welurowy woreczek do przechowywania GRATIS
  • Rodzaj: Pojedynczy produkt
  • Ilość: Wyprzedany!
Powiadom mnie, gdy będzie dostępny.

Medal zawiera jedno z najważniejszych bogactw naturalnych Polski - srebro.

Zostało ono zamknięte w plastikowej kapsule, ręcznie umieszczonej w medalach uszlachetnionych czystym złotem. Ten niezwykle skomplikowany i czasochłonny proces sprawił, że powstały prawdziwe arcydzieła sztuki menniczej na skalę światową.

Do każdego egzemplarza dołączony jest gratis welurowy woreczek. Gwarancją autentyczności jest zabezpieczony hologramem Certyfikat wydany przez Skarbnicę Narodową.

Na rewersie medalu widnieje symbolicznie przedstawiona otwarta sakiewka z monetami. Awers tej platerowanej czystym złotem emisji ukazuje glob ziemski z zaznaczoną mapą Polski

Srebro jest jednym z najbardziej pożądanych kruszców na świecie. Już w czasach starożytnych doceniano właściwości fizykochemiczne srebra: łatwość w obróbce, plastyczność oraz odporność na korozję. Srebro posiada także najjaśniejszą barwę spośród wszystkich metali.  

Słowa "srebro" i "pieniądze" oznaczają to samo w przynajmniej czternastu językach. Od zarania dziejów ludzie używali srebra do wyrobu ozdób, biżuterii i monet. W czasach współczesnych wykorzystuje się go również do produkcji instrumentów muzycznych oraz w przemyśle medycznym i optycznym.

W Polsce najobfitsze pokłady srebra znajdują się na Dolnym i Górnym Śląsku. Na tych terenach historia wydobycia cennego srebra z płytkich pokładów jest starsza co najmniej od Rzymu. Polska znajduje się w światowej czołówce państw wydowywających ten cenny kruszec. Z Polski pochodzi około jedna trzecia srebra wydobywanego w Europie.

Powiadom mnie, gdy będzie dostępny.
Specyfikacja
Platerowanie:
Czyste złoto próby 999,9/1000
Jakość:
Mennicza
Waga:
Ok. 40 g
Średnica:
50 mm
Kraj emisji:
Polska
Zawiera:
Drobinki srebra