Liberty Dolar z 1794 roku

Najcenniejsza moneta świata!

Replika najdroższej monety świata Liberty Dollar 1794

Twoja ocena będzie pierwsza!

0
  • Wierna replika najcenniejszej monety świata
  • Czyste srebro 999/1000
  • Najwyższa jakość mennicza - stempel lustrzany 
  • Rodzaj: Pojedynczy produkt
  • Ilość: Ograniczona dostępność
Regularna cena: 399 zł
Cena: 299 zł

Najdroższa moneta świata

W styczniu 2013 r. Flowing Hair Liberty Dolar z 1794 r. został zlicytowany  za niewyobrażalnie wysoką kwotę 10 016 875 USD. Tym samym stał się najdroższą monetą świata.

Najstarsza amerykańska dolarówka 

Moneta ta jest uważana za najstarszą amerykańską dolarówkę. 

Szacuje się, iż do dzisiejszych czasów dotrwało zaledwie około 140 monet. Ze względu na problemy przy ich produkcji w 1794 roku, znalezienie egzemplarza wybitego bez skaz jest w obecnych czasach niemożliwe. 

Srebrna replika najwyższej jakości menniczej 

Replika najdroższej monety świata została wybita w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym, z najczystszego srebra próby Ag 999/1000.

Replikę wybiła Mennica Berlińska – jedna z najstarszych mennic na świecie. Replika powstała z zachowaniem ścisłej kontroli jakości.

Awers i rewers 

Na rewersie znajduje się amerykański orzeł bielik. Awers ozdobiony jest wizerunkiem spersonifikowanej wolności – Liberty, o charakterystycznie falujących włosach. Dlatego monetę tę nazywa się potocznie „Flowing Hair” (falujące włosy).

Regularna cena: 399 zł
Cena: 299 zł
Specyfikacja
Metal:
Srebro 999/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
20 g
Średnica:
40 mm

Tak, chcę skorzystać z oferty. Proszę o przesłanie srebrnej repliki w cenie 299 zł (+ 9,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia. Zestaw mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jego otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.