Najcenniejsza złota moneta świata

Replika bezcennego unikatu teraz w Twoim domu!

$20 Replika Double Eagle 1933

Twoja ocena będzie pierwsza!

0
  • Czyste srebro 999/1000
  • Platerowanie czystym złotem 999/1000
  • Najwyższa jakość mennicza - stempel lustrzany 
  • Rodzaj: Pojedynczy produkt
  • Ilość: Ostatnie sztuki
Regularna cena: 399 zł
Cena: 299 zł

Fascynująca historia legendarnego Double Eagle z 1933 roku

Amerykańska 20-dolarówka była w oficjalnym obiegu w Stanach Zjednoczonych Ameryki w latach 1907-1933. Kolekcjonerzy znali ją pod nazwą Double Eagle (Podwójny Orzeł).

Po krachu nowojorskiej giełdy odnotowano ogromny popyt na złoto. Prezydent Franklin D. Roosevelt ogłosił, że złote monety przestają być prawnym środkiem płatniczym w Stanach Zjednoczonych. 

W 1933 roku - ostatnim roku emisji - wybito 500 tysięcy złotych monet, jednak nigdy żadna nie weszła do powszechnego obiegu. Niemal wszystkie zostały przetopione. 

Jedyny istniejący egzemplarz Double Eagle z 1933 roku pojawił się na aukcji kolekcji Króla Egiptu Farouka, po czym przepadł bez wieści. Ostatecznie odnalazł się w latach dziewięćdziesiatych, kiedy to brytyjski handlarz monetami zaoferował go agentowi służb specjalnych. Po tym fakcie moneta została zarekwirowana i przez kolejne lata była przechowywana w rządowym sejfie.

Najdroższą złota moneta świata

Po latach sporów prawnych zdecydowano, że ta bezcenna i rzadka moneta może zostać ponownie wystawiona na aukcję. 30 lipca 2002 roku, w nowojorskim domu aukcyjnym została zlicytowana za astronomiczną kwotę wynoszącą 7 590 000 dolarów, ustanawiając tym samym historyczny rekord sprzedaży.

Replika z cennego srebra i złota 

Replika najdroższej złotej monety świata została wybita w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym, z najczystszego srebra próby Ag 999/1000. Dodatkowo replika została poplaterowana 24-karatowym złotem, aby jak najwierniej przedstawić historyczny oryginał.

Replikę wybiła Mennica Berlińska – jedna z najstarszych mennic na świecie. Replika powstała z zachowaniem ścisłej kontroli jakości.

Awers i rewers

Na awersie najdroższej złotej monety świata znajduje się krocząca Bogini Wolności Liberty niosąca pochodnię i gałązkę oliwną.

Rewers zdobi orzeł w locie - symbol występujący również w godle Stanów Zjednoczonych Ameryki.
Projekt rewersu został ponownie wykorzystany w złotych monetach bulionowych „American Eagle” w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku i jest używany do dnia dzisiejszego.

Regularna cena: 399 zł
Cena: 299 zł
Specyfikacja
Metal:
Srebro 999/1000
Platerowanie :
Czyste złoto 999/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
10 g
Średnica:
25 mm