Najwspanialszy symbol Rzymu na monecie z czystego złota

Koloseum to najważniejszy i najbardziej znany symbol Rzymu, ucieleśnienie jego wspaniałej przeszłości. Ten jeden z najsłynniejszych zabytków Wiecznego Miasta właściwie nazywa się Teatrem Flawiuszów i pierwotnie był areną walk gladiatorów. Tu miała miejsce ostatnia starożytna olimpiada, to również miejsce męczeństwa pierwszych Chrześcijan, które Henryk Sienkiewicz opisał w „Quo Vadis”. Tutaj także co roku odbywa się droga krzyżowa, której przewodniczy papież. Nazwa „koloseum” nie pochodzi od jego olbrzymich rozmiarów, lecz od stojącego niegdyś tuż obok 40-metrowego Kolosa, posągu przedstawiającego Nerona, jako boga słońca.

Dla uczczenia rzymskiego Koloseum mamy zaszczyt zaproponować najnowszą złotą emisję, upamiętniającą ten słynny zabytek, w preferencyjnej cenie!

 • tylko 199 zł - oszczędność aż 200 zł
 • przesyłka gratis!
 • czyste złoto 999/1000
 • najwyższa jakość mennicza
 • ścisły limit - 5000 egzemplarzy

Emisja "Koloseum" otwiera najnowszą kolekcję Skarbnicy Narodowej - "Nowe 7 Cudów Świata"

Specyfikacja
Emitent:
Niue
Nominał:
2,5 NZD
Rok emisji:
2021
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
złoto 999/1000
Masa :
0,5 g
Średnica:
13,92 mm

Nowe 7 Cudów Świata
Monety z czystego złota, na które możesz sobie pozwolić

W 2000 roku rozpisano pierwszy ogólnoświatowy plebiscyt, w którym zostało wybranych nowych 7 cudów architektonicznych. W głosowaniu, które trwało aż 7 lat wzięło udział ponad 100 milionów ludzi. Wyniki ogłoszono w najbardziej symbolicznym dniu: 7.07.2007 roku. Zwycięska siódemka to najbardziej pożądane destynacje każdego podróżnika!

Teraz, dzięki kolekcji "Nowe 7 Cudów Świata", wszystkie arcydzieła architektury są w zasięgu ręki. Dodatkowo zostały one uwiecznione w złocie, na które każdy może sobie pozwolić!

 • Monety wybite w czystym, 24-karatowym złocie
 • Preferencyjna cena pierwszej monety aż 200 zł taniej – tylko 199 zł, kolejne monety 399 zł
 • Certyfikat Autentyczności do każdej monety
 • Elegancka drewniana szkatułka wraz z 2. monetą - gratis
 • Lupa numizmatyczna dołączona do 3. przesyłki – gratis
 • Książka „Nowe 7 Cudów Świata” wysyłana z 4. monetą – gratis
 • Świadectwo Własności z indywidualnym numerem, przesyłane wraz z ostatnią monetą z kolekcji
 • Gwarancja zebrania całej kolekcji w stałej cenie
 • Gwarancja zwrotu – każdą otrzymaną emisję można odesłać w ciągu 14 dni od daty otrzymania
 • Ścisła limitacja – tylko 5000 kompletnych kolekcji

W kolekcji, oprócz rzymskiego Koloseum, zostały upamiętnione następujące cuda świata:

TAJ MAHAL - najcenniejszy zabytek Indii. Mauzoleum wykonane zostało z białego marmuru oraz z 28 różnych rodzajów metali szlachetnych. Zbudowano je w XVI wieku dla upamiętnienia zmarłej żony indyjskiego władcy.

WIELKI MUR CHIŃSKI - symbol potęgi Chin. Jak potężny smok, od setek lat przecina północną część kraju na długości ponad 6000 km.
Stał się symbolem narodowej dumy i dawnej wielkości Chin.

PETRA - miasto wykute w skale. Skarb świata arabskiego. Położone w dzisiejszej Jordanii było niegdyś stolicą Nabatejczyków. Miejsce to znane jest z niepowtarzalnych budowli wykutych w skałach.

CHRYSTUS ZBAWICIEL - najsłynniejszy pomnik Jezusa. Odsłonięty w 1931 roku ponad 30-metrowy posąg znajdujący się w Rio de Janeiro, jest symbolem miasta i gościnności Brazylijczyków. Od 2006 roku miejsce kultu katolickiego.

MACHU PICCHU - niezwykłe miasto w chmurach. Najlepiej zachowane miejsce kultury Inków znajduje się w Peru. To jeden z najwyżej położonych cudów świata. Leży bowiem na wysokości ponad 2300 metrów n.p.m.

CHICHÉN ITZÁ - najnowocześniejsze miasto dawnego świata. Założone przez Majów miasto na półwyspie Jukatan w Meksyku. Słynie z wielu niezwykłych budowli, m.in.: piramidy schodkowej oraz licznych świątyń.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie złotych monet z kolekcji "Nowe 7 Cudów Świata". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą złotą monetą „Koloseum” zamawiam ją w preferencyjnej cenie 199 zł (zamiast ceny regularnej 399 zł), bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. 

Jeżeli zatrzymam tę złotą monetę, otrzymam pozostałe 6 złotych monet, w ok. miesięcznych odstępach, każda w cenie regularnej 399 zł (łączna cena tych monet to 2394 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł.

Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monety w ciągu 14 dni oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu monety. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową. Mam 14 dni na zapoznanie się z każdą monetą. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monety w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconej już monety, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką, wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie, oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.