Najbardziej znany wizerunek Jezusa na świecie!
Unikatowa moneta aż w 2 uncjach czystego srebra

Wizerunek Jezusa Miłosiernego jest jednym z najważniejszych symboli polskiego Kościoła katolickiego. Obraz "Jezu Ufam Tobie" powstał według wizji Siostry Faustyny Kowalskiej, której 22 lutego 1931 roku objawił się Zbawiciel. Pierwsze dzieło namalował Eugeniusz Kazimirowski w 1934 roku. Dziesięć lat później, w 1944 roku, Adolf Hyła stworzył nową wersję dla Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Kopie cudownego obrazu opatrzone słowami „Jezu Ufam Tobie” można spotkać w domach i kościołach na całym świecie.

By oddać w pełni piękno i artyzm dzieła zostało ono przeniesione na okazałą monetę
w formie sztabki o masie aż dwóch uncji czystego srebra. Selektywne platerowanie złotem najwyższej próby (Au 999/1000) nadaje kunsztu i przepięknie eksponuje misternie wykonane detale. Nowatorski wygląd numizmatu, nawiązujący kształtem do ozdobnego medalionu,
czyni z niego arcydzieło na światową skalę.

Na rewersie numizmatu znajduje się reprodukcja oryginalnego obrazu znajdującego się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. Awers monety ukazuje portret królowej Elżbiety II z profilu, nominał 5 dolarów oraz rok emisji 2019.

Wraz z numizmatem wysyłany jest numerowany Certyfikat Autentyczności. Moneta jest eksponowana w eleganckim pudełku z wizerunkiem Najświętszego Serca Jezusa na wieku.

Specyfikacja
Emitent:
Niue
Nominał:
5 NZD
Rok emisji:
2019
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
srebro 999/1000
Masa:
2 uncje
Wymiary:
38 x 69 mm
Limitacja:
2500 egzemplarzy
Platerowanie:
24-karatowe złoto

Tak, zamawiam srebrną monetę o masie 2 uncji czystego srebra "Jezus Miłosierny" wraz z Certyfikatem Autentyczności w cenie 1190 zł (+ 25 zł koszty pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmat zostanie wysłany w stanie menniczym. 

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.