Pocztówka z Mikołajem – unikatowa moneta w kształcie karty bożonarodzeniowej 

Moneta o wyjątkowym kształcie bożonarodzeniowej pocztówki, która może stać się idealnym prezentem dla najbliższych, została wybita ze stopu cynku, miedzi i aluminium oraz uszlachetniona czystym srebrem próby 999/1000. Dostępna jest w wykończeniu menniczym określanym jako antyczne. Dzięki temu ma charakterystyczny ciemny odcień. 

Klasyczny motyw świąteczny!

Na rewersie tej unikatowej emisji ukazany jest klasyczny motyw świąteczny - Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów, otwierający drzwi do domu w śnieżny, zimowy dzień. Ta wielobarwna scena została naniesiona na powierzchnię monety o okazałych wymiarach 84,7 x 54 mm, za pomocą jednej z najbardziej znanych technik menniczych - tampondruku.

Co ciekawe, moneta jest pewnego rodzaju wiadomością skierowaną przez dziecko do Mikołaja. Znajduje się ona na awersie i w polskim tłumaczeniu brzmi: "Drogi Mikołaju, byłem grzeczny przez cały rok tydzień dzień". Dopełnieniem projektu jest znaczek, na którym widnieje wizerunek królowej Elżbiety II z profilu, rok emisji - 2022, nominał - 500 franków oraz nazwa emitenta - Kamerunu. Dodatkowo, dzięki procesowi oksydowania moneta uzyskała wyjątkowe ciemne wykończenie, określane mianem antycznego.

Na świecie dostępnych jest zaledwie 999 egzemplarzy monety "Pocztówka z Mikołajem" o masie aż 100 g. Jej autentyczność gwarantuje Certyfikat, a do bezpiecznego przechowywania przeznaczony jest woreczek kolekcjonerski.

Karty pocztowe z życzeniami

Wysyłanie pocztówek z życzeniami to zwyczaj, który warto kultywować. Do Polski tradycja ta przybyła ponad 100 lat temu. Pierwsze karty miały formę biało-czarnych kartoników. Na jednej stronie znajdował się adres, na drugiej życzenia. Niezwykłą popularność zyskały późniejsze ręcznie malowane pocztówki. Aktualnie przybierają one bardzo różne formy.

 

Specyfikacja
Emitent:
Kamerun
Nominał:
500 franków
Rok emisji:
2022
Stan zachowania:
Menniczy
Stempel:
Zwykły
Metal:
Stop cynku, miedzi i aluminium
Masa:
100 g
Średnica:
84,7 x 54 mm
Limitacja:
999 egzemplarzy
Platerowanie:
Czyste srebro 999/1000
Zdobienie:
Tampondruk

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie uszlachetnionej srebrem monety "Pocztówka z Mikołajem" wraz z Certyfikatem Autentyczności oraz woreczkiem kolekcjonerskim w cenie 199 zł (+ 11,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu. Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.