Mieszko I i Dobrawa na medalu wykonanym w czystym srebrze

Jednym z kluczowych momentów w dziejach każdego państwa jest początek jego historii. W przypadku naszej ojczyzny nieodzownie łączy się ona z Mieszkiem I i jego żoną Dobrawą. Ich ślub był przypieczętowaniem sojuszu polsko-czeskiego, a dzięki zabiegom i wstawiennictwu Dobrawy, Mieszko przyjął wiarę chrześcijańską. To właśnie Dobrawie przypisuje się znaczący wkład w christianizację Polski. Ponadto dzięki niej na nasze ziemie dotarła m.in. nowoczesna kultura. Mieszko I stworzył początek polskiej państwowości, a chrzest w 966 r. otworzył Polsce drogę do niezależności oraz umocnił jej pozycję w Europie.

966 to także limitacja medalu - portretu podwójnego pierwszej pary historycznych władców Polski - Mieszka I i jego żony Dobrawy.

Na awersie widnieje popiersie Mieszka I, a krzyż w jego ręku symbolizuje przyjęcie chrześcijaństwa. Rewers przedstawia popiersie Dobrawy, żony Mieszka I, zaś biblia w jej dłoni przypomina, iż dzięki niej Mieszko przyjął chrześcijańską wiarę.

Oba portrety zostały stworzone według ilustracji Jana Matejki przez wybitną polską artystkę i medalierkę Ewę Olszewską-Borys.    

Medal został wybity w 50 g czystego srebra próby 999/1000. Przy jego tworzeniu zastosowano rewolucyjną technologię laserowego reliefu – Silver Shadow, która nadaje medalowi trójwymiarowego wyglądu. Ponadto niezwykłą jakość barw uzyskano poprzez cyfrowy nanodruk. Jest to pierwszy tego rodzaju numizmat w ofercie Skarbnicy Narodowej!

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
zwykły
Metal:
srebro 999/1000
Masa:
50 g
Średnica:
40 mm
Limitacja:
966 egzemplarzy
Zdobienie:
kolorowy nadruk

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie srebrnego medalu "Mieszko I i Dobrawa", w cenie 990 zł (+ 11,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup medalu nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym numizmatem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu. Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie, oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.