Mieszko I i Dobrawa na medalu wykonanym w czystym srebrze

Jednym z kluczowych momentów w dziejach każdego państwa jest początek jego historii. W przypadku naszej ojczyzny nieodzownie łączy się ona z Mieszkiem I i jego żoną Dobrawą. Ich ślub był przypieczętowaniem sojuszu polsko-czeskiego, a dzięki zabiegom i wstawiennictwu Dobrawy, Mieszko przyjął wiarę chrześcijańską. To właśnie ślub Mieszka z Dobrawą był kluczowym wydarzeniem, dzięki któremu Dobrawa znaczący wkład w chrystianizację Polski. Ponadto dzięki niej na nasze ziemie dotarła m.in. nowoczesna kultura. Mieszko I stworzył początek polskiej państwowości, a chrzest w 966 r. otworzył Polsce drogę do niezależności oraz umocnił jej pozycję w Europie.

Ślub Mieszka z Dobrawą i upamiętnienie historycznej daty

966 to także limitacja medalu - portretu podwójnego pierwszej pary historycznych władców Polski - Mieszka I i jego żony Dobrawy.

Na awersie widnieje popiersie Mieszka I, a krzyż w jego ręku symbolizuje przyjęcie chrześcijaństwa. Rewers przedstawia popiersie Dobrawy, żony Mieszka I, zaś biblia w jej dłoni przypomina, iż dzięki niej Mieszko przyjął chrześcijańską wiarę.

Oba portrety zostały stworzone według ilustracji Jana Matejki przez wybitną polską artystkę i medalierkę Ewę Olszewską-Borys.

Mieszko i Dobrawa uwiecznieni na srebrnym medalu

Medal został wybity w 50 g czystego srebra próby 999/1000. Przy jego tworzeniu zastosowano rewolucyjną technologię laserowego reliefu – Silver Shadow, która nadaje medalowi trójwymiarowego wyglądu. Ponadto niezwykłą jakość barw uzyskano poprzez cyfrowy nanodruk. Jest to pierwszy tego rodzaju numizmat w ofercie Skarbnicy Narodowej!

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
zwykły
Metal:
srebro 999/1000
Masa:
50 g
Średnica:
40 mm
Limitacja:
966 egzemplarzy
Zdobienie:
kolorowy nadruk

Tak, zamawiam srebrny medal o masie 50 g „Mieszko I i Dobrawa” wraz z Certyfikatem Autentyczności w cenie 990 zł (+ 12,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisany medal. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmat zostanie wysłany w stanie menniczym.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstapienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje sie w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie, oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.