Dokładnie 225 lat temu we włoskim mieście Reggio nell'Emilia powstała "Pieśń Legionów Polskich we Włoszech" znana jako "Mazurek Dąbrowskiego". Ułożył ją Józef Wybicki wzruszony widokiem maszerujących polskich żołnierzy, którym dowodził gen. Jan Henryk Dąbrowski. Jej pierwsze słowa brzmiały: "Jeszcze Polska nie umarła".

W 1927 roku pieśń została uznana za oficjalny hymn narodowy.

Dla upamiętnienia 95. rocznicy tego ważnego wydarzenia powstała moneta wybita w aż 1 uncji (31,1 g) szlachetnego, czystego złota próby 999/1000, w najwyższej jakości menniczej – najcenniejszej dla Kolekcjonerów.

Na rewersie emisji znajdują się: gen. J.H. Dąbrowski na koniu w otoczeniu piechurów uzbrojonych w karabiny skałkowe oraz doboszy Księstwa Warszawskiego. Uzupełnieniem jest sztandar z napisem „Pieśń Legionów” oraz orzeł w koronie podrywający się do lotu. W otoku napis: MAZUREK DĄBROWSKIEGO 1792 POLISH NATIONAL ANTHEM 1927 (pol. polski hymn narodowy). Awers zdobi pieczęć rządowa emitenta – Niue.

Autorem projektu jest Robert Kotowicz – wybitny artysta, rzeźbiarz i medalier, którego prace zdobyły wiele nagród zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

Co ważne, do monety dołączone są GRATIS:

  • kopia rękopisu „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech”, skreślonego ręką Józefa Wybickiego, ze zbiorów Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, wyeksponowana w eleganckiej białej ramce, którą można powiesić na ścianie,
  • płyta CD z archiwalnymi, przedwojennymi nagraniami pieśni patriotycznych, m.in.: „Boże coś Polskę”, „My Pierwsza Brygada”, „Warszawianka”. Zawiera pierwsze zarejestrowane nagranie „Mazurka Dąbrowskiego”.

Autentyczność monety gwarantuje indywidualnie numerowany Certyfikat. Do bezpiecznego przechowywania przeznaczone jest specjalnie zaprojektowane pudełko kolekcjonerskie wykonane z drewna bukowego, z fragmentem zapisu nutowego na wieczku oraz numeracją zgodną z Certyfikatem.

Światowa limitacja monety to zaledwie 250 egzemplarzy. Skarbnica Narodowa jest jedynym oficjalnym dystrybutorem złotej monety o masie 1 uncji „Mazurek Dąbrowskiego” w Polsce.

Specyfikacja
Emitent:
Niue
Nominał:
100 dolarów
Rok emisji:
2022
Stan zachowania:
Menniczy
Stempel:
Lustrzany
Metal:
Złoto 999/1000
Masa:
1 uncja
Średnica:
38,61 mm
Limitacja:
250 egzemplarzy

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie złotej monety "Mazurek Dąbrowskiego" z płytą CD, kopią rękopisu hymnu, Certyfikatem Autentyczności oraz pudełkiem kolekcjonerskim w cenie 14 450 zł (+ 25 zł koszt pakowania i przesyłki kurierskiej). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu. Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.