Oryginalne srebrne denary cesarza Marka Aureliusza na ziemiach polskich!


Marek Aureliusz rządził Cesarstwem Rzymskim w okresie jego największej świetności w latach 139-180 n.e. Należał do nielicznej grupy tzw. dobrych cesarzy. Był wielkim myślicielem, filozofem, stoikiem i wzorem cnót dla swoich poddanych. 

Skarbnicy Narodowej udało się zdobyć ograniczoną liczbę autentycznych srebrnych denarów rzymskich – cennych monet, które docierały również na tereny dzisiejszej Polski! Monety Marka Aureliusza znajdowano w ziemi chociażby nieopodal Łęczycy czy Buska-Zdroju. Wykopaliska archeologiczne udowodniły, że to m.in. właśnie takimi monetami cywilizacja rzymska zaopatrywała się 2000 lat temu nad Wisłą m.in. w niewolników i bursztyn.

Srebrne monety rzymskie sprzed dwóch tysiącleci były wybijane z tak zwanego srebra bilonowego, ponieważ otrzymanie czystego srebra z wydobytych skał i osadów było wówczas technologicznie niemożliwe. Skały srebronośne były rozłupywane ręcznie, dlatego każda z monet różni się średnicą i wagą. Najwspanialsze jest więc to, że każdy ze srebrnych rzymskich denarów jest absolutnie jedyny w swoim rodzaju – ma inny kształt i przedstawiony na nim motyw.


Opis srebrnego denara Marka Aureliusza


Każda z unikalnych emisji pochądzących sprzed blisko 2000 lat jest jedyna w swoim rodzaju.

Na awersie znajduje się portret Marka Aureliusza - każda moneta jest jednak inna ponieważ wybijana była ręcznie. Rewers denara ukazuje z kolei boginię Fortunę siedzącą na tronie i kierującą ludzkimi losami. Trzyma ster i róg obfitości. Motywy na rewersie mogą się różnić.


Specyfikacja
Metal:
srebro
Waga:
ok 3 g
Średnica:
ok 18-20 mm
Kraj emisji:
Cesarstwo Rzymskie
Nominał:
denar
Rok emisji:
139-180
Jakość:
bardzo piękny

Tak, chcę skorzystać z tej niecodziennej oferty. Proszę o przesłanie zestawu dwóch srebrnych numizmatów historycznych "Pierwsze monety włoskiej mafii" w cenie 990 zł (+ 9,95 zł pakowanie i przesyłka). Zakup zestawu nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Rachunek dołączony do przesyłki.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tymi monetami – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monet w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu monet. W przypadku odesłania opłaconych już monet, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany zestaw numizmatów. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.