W 2021 roku celebrowana jest 75. rocznica oficjalnej publikacji we Francji uwielbianego przez dzieci i dorosłych, i jednocześnie najbardziej znanego dzieła literatury francuskiej na świecie - "Małego Księcia". Z tej okazji powstała wyjątkowa srebrna moneta, która upamiętnia bohatera tej opowieści.

Moneta została wybita w czystym srebrze próby 999/1000 w najwyższej jakości menniczej. Jej kunsztownie wykonany rewers nawiązuje do znanego motywu w powieści – spotkania chłopca z Lisem, które pokazuje, jak ważna jest przyjaźń i odpowiedzialność za to, co „oswojone”. Na wyjątkowość projektu dodatkowo wpływa zdobienie jedną z najciekawszych technik menniczych – tampondrukiem, dzięki któremu na powierzchni emisji znajdują się wielobarwne elementy. Awers zdobi m.in.: postać chłopca, nominał – 10 euro oraz nazwa książki w czterech językach: francuskim, angielskim, niemieckim i japońskim. Emitentem monety jest Francja.

Autentyczność numizmatu gwarantuje oryginalny, indywidulanie numerowany Certyfikat. Do bezpiecznego i efektownego przechowywania służy specjalnie zaprojektowane pudełko kolekcjonerskie.

  • Czyste srebro próby 999/1000
  • Najwyższa jakość mennicza
  • Zaledwie 100 monet w ofercie Skarbnicy Narodowej

"Mały Książę", czyli historia zagubionego lotnika i spotkanego przez niego na Saharze tajemniczego chłopca skrywa ponadczasowe rozważania wykraczające poza granice literatury dziecięcej. Międzygwiezdne podróże i alegoryczne spotkania z nieznajomymi opisane są z unikalnej perspektywy, z prawdziwie dziecięcym bogactwem wyobraźni tkającej z codziennych obserwacji obraz nadzwyczajnego świata. Ta unikatowa powieść została przetłumaczona na ponad 300 języków i dialektów i sprzedana w wielu milionach egzemplarzy. Bez wątpienia należy do klasyki światowej literatury.

Specyfikacja
Metal:
Czyste srebro próby 999/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza
Waga:
22,2 g
Średnica:
37 mm
Kraj emisji:
Francja
Nominał:
10 euro
Rok emisji:
2021
Limitacja:
5000 egzemplarzy

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie srebrnej monety "Mały Książę" wraz z Certyfikatem i pudełkiem kolekcjonerskim w cenie 449 zł (+ 11,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży. Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.