Machu Picchu - tajemnicze miasto Inków
na monecie z cennego złota

Kolekcję "Nowe Siedem Cudów Świata" rozpoczyna oficjalna, złota moneta z jednym z najpiękniejszych miejsc na ziemi – zagadkowym Machu Picchu!

Tajemnicze Machu Picchu jest najlepiej zachowanym miastem cywilizacji Inków. Leży w Andach Peruwiańskich, na przełęczy między Huayna Picchu (Młody Szczyt) a Machu Picchu (Stary Szczyt). 

Ta majestatyczna twierdza powstała ok. 1450 roku, zaś opuszczono ją niecałe 100 lat później z niewyjaśnionych przyczyn. Do dzisiaj kryje w sobie wiele tajemnic. To niezwykłe miejsce, które od 1983 roku figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, stanowi bez wątpienia największą atrakcję turystyczną Peru!

Złota moneta "Machu Picchu" dostępna jest teraz w promocyjnej cenie 124,50 zł (zamiast 249 zł)

Ta wyjątkowa emisja rozpoczyna kolekcję "Nowe Siedem Cudów Świata"! Warto złożyć zamówienie już teraz z uwagi na ścisłą światową limitację - jedynie 7000 egzemplarzy. Tylko nieliczni Kolekcjonerzy mają możliwość bycia w wąskim gronie właścicieli kolekcji "Nowe Siedem Cudów Świata".

 • 14-karatowe złoto (próba 585/1000)
 • najwyższa jakość wykonania - stempel lustrzany
 • na małej i cenionej przez Kolekcjonerów średnicy 11 mm z wielkim pietyzmem i dbałością o szczegóły przedstawiono cuda sztuki architektonicznej
 • Certyfikat Autentyczności zawierający szczegółowy opis emisji
Specyfikacja
Metal:
Złoto 585/1000
Jakość:
Stempel lustrzany
Waga:
7 x 0,5 g
Średnica:
7 x 11 mm
Kraj emisji:
Wyspy Salomona
Nominał:
7 x 1 dolar
Rok emisji:
2013
Limitacja:
Zaledwie 7000 kolekcji na cały świat!

Nowe Siedem Cudów Świata
na oficjalnych monetach z 14-karatowego złota!

Lista Nowych Siedmiu Cudów Świata została stworzona w oparciu o ogólnoświatowe głosowanie, w którym wzięło udział ponad 90 milionów internautów. Wyniki zostały ogłoszone 7 lipca 2007 roku. Jest ona alternatywą dla listy Siedmiu Cudów Świata Starożytnego.

Złota moneta "Machu Picchu" otwiera popularną i wyjątkową kolekcję, w której kolejne monety przedstawiają wyjątkowe miejsca, takie jak:

 • Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro,
 • Taj Mahal w Indiach,
 • Miasto Petra w zachodniej Jordanii,
 • Chichén Itzá w Meksyku,
 • Wielki Mur Chiński,
 • Koloseum w Rzymie.

Do kolekcji wysyłane są dodatkowe akcesoria GRATIS:

 • Certyfikat Autentyczności do każdej monety.
 • Szkatuła kolekcjonerska do bezpiecznego przechowywania i prezentowania monet (wysyłana w trakcie trwania serii).
 • Lupa numizmatyczna umożliwiająca podziwianie ukazanych na monetach motywów i symboli (wysyłana w trakcie trwania serii) .
 • Imienne Świadectwo Własności kolekcji (wysyłane po zakończeniu kolekcji).
 • Mosiężna tabliczka z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem właściciela oraz indywidualnym numerem kolekcji (wysyłana po zakończeniu kolekcji).

UWAGA!

Wyjątkowość i unikatowy charakter kolekcji "Nowe Siedem Cudów Świata" podkreśla jej ścisła limitacja – zaledwie 7000 serii na cały świat. Tylko ograniczona liczba Kolekcjonerów będzie mogła szczycić się jej posiadaniem!

Tak, chcę rozpocząć zbieranie monet z kolekcji "Nowe Siedem Cudów Świata". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą pamiątkową złotą monetą z kolekcji: "Machu Picchu”, zamawiam ją w preferencyjnej cenie 124,50 zł bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, przesyłka będzie płatna za pobraniem u doręczyciela lub mogę wybrać szybką płatność elektroniczną.

Jeżeli zatrzymam tę monetę, otrzymam pozostałe 6 monet w ok. miesięcznych odstępach, każda w cenie regularnej 249 zł. (łączna cena tych 6 monet to 1494 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Kolejne monety z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki z monetą z kolekcji "Nowe Siedem Cudów Świata".

Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową. Mam 14 dni na zapoznanie się z każdą monetą. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monety w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconej już monety, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w stanie menniczym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką, wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.