Zestaw srebrnych monet „Króla Słońce”, Ludwika XIV

Ludwik XIV z dynastii Burbonów był królem Francji w latach 1643-1715. Panował na tronie 72 lata, co jest rekordowo długimi rządami w historii Europy.

Rządził jako władca absolutny w atmosferze boskości. W tym sensie jego stwierdzenie – „Państwo to ja” – było w pełni uzasadnione. Symbolem władzy królewskiej stał się zbudowany na jego polecenie pełen przepychu i barokowego blichtru pałac w Wersalu, który osiągnął rozmiary największego zamku w Europie.


Do historii przeszło określenie Ludwika XIV jako Króla Słońce. Władca uwielbiał blask i promienie słoneczne, często odwoływał się do symboliki tej gwiazdy. Przyjął insygnia słońca, uważając się za Boga. Cały Wersal wypełniony jest złotymi symbolami słonecznymi.

W zestawie znajdują się dwie autentyczne srebrne monety pomnikowej postaci "Króla Słońce", który we Francji zyskał przydomek Ludwika XIV Wielkiego. Na awersie obie monety przestawiają portret słynnego władcy. Na uwagę wskazuje także nazwa nominału monet - 4 sole. Jest to ukłon władcy w stronę symboliki słońca, której hołdował. Rewersy przedstawiają odpowiednio krzyż liliowaty i monogram królewski złożony z dwóch liter "L".

krol-slonce-lp-monety

Monety wybite w cennym srebrze 798/1000 znajdują się w eleganckiej szkatule wraz z Certyfikatem Autentyczności Skarbnicy Narodowej

W naszej aktualnej ofercie znajduje się tylko 130 zestawów tych monet w cenie jedynie 950 zł (+12,95 koszt pakowania i przesyłki) - decyduje kolejność zgłoszeń

Specyfikacja
Emitent:
Francja
Władca :
Ludwik XIV Burbon
Nominał:
2 x 4 sole
Lata emisji:
1674-1679 oraz 1691-1698
Stan zachowania:
bardzo piękny
Metal:
srebro 798/1000
Masa:
2 x 1,63 g
Średnica:
2 x 19 mm

Tak, zamawiam zestaw oryginalnych srebrnych monet Ludwika XIV, "Króla Słońce", w cenie jedynie 950 zł (+ 12,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisany zestaw monet. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w bardzo pięknym stanie zachowania. 

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.