Pierwsza emisja legendarnego srebrnego dolara z Johnem F. Kennedy’m

John F. Kennedy to jedna z najważniejszych postaci w historii USA. Uwielbiany przez miliony Amerykanów prezydent, piastował swój urząd w czasach zimnej wojny. Był również jednym z największych promotorów NASA i przyczynił się do sukcesu, jakim było lądowanie pierwszego człowieka na Księżycu.

Aby oddać hołd temu tragicznie zmarłemu prezydentowi, Rząd Stanów Zjednoczonych wyemitował w 1964 roku oficjalną srebrną monetę, która upamiętnia jego zasługi. Był to jedyny rocznik wyemitowany w wysokiej próbie srebra aż 900/1000.

Moneta ta rozpoczyna cenioną i poszukiwaną na całym świecie kolekcję „Amerykańskich Srebrnych Dolarów”.

Wciąż żywa historia dolara „J.F. Kennedy”

Zaledwie kilka godzin po zamachu w Dallas, Mennica USA rozpoczęła prace nad monetą 35. prezydenta USA. To Jacqueline Kennedy zadecydowała, że portret jej męża ozdobi srebrną półdolarówkę. Wyemitowano ją w rekordowym tempie. Już pierwszego dnia dystrybucji, banki wyczerpały swoje zapasy. Pogrążeni w żałobie Amerykanie traktowali monetę jako bardzo ważną pamiątkę. Od 1964 roku jest ona emitowana rokrocznie, ale tylko w stopie o niższej zawartości srebra.

Specyfikacja
Metal:
Srebro, Ag 900/1000
Jakość:
Stan menniczy
Waga:
12,5 g
Średnica:
30,61 mm
Kraj emisji:
USA
Nominał:
1/2 dolara
Rok emisji:
1964
Limitacja:
25 000 kompletnych kolekcji

Amerykańskie Srebrne Dolary - najbardziej pożądany program numizmatyczny świata

Żaden kraj nie może równać się ze Stanami Zjednoczonymi pod względem emisji monet pamiątkowych. Poza kilkoma wyjątkami wszystkie z nich posiadają realne znaczenie historyczne, jak i walory edukacyjne. W interesujący sposób ukazują postęp oraz osiągnięcia cywilizacyjne Nowego Świata.

Oficjalne "Amerykańskie Srebrne Dolary" są emitowane przez Mennicę Stanów Zjednoczonych Ameryki. Każda emisja pamiątkowej monety wymaga osobistej zgody Prezydenta USA, zgodnie z rygorystycznymi amerykańskimi przepisami dotyczącymi dystrybucji. Podnosi to ekskluzywność tych, i tak już bardzo poszukiwanych, pamiątkowych monet.

Monetą rozpoczynającą program jest oficjalny srebrny dolar z 1964 roku, wyemitowany ku czci tragicznie zmarłego prezydenta Stanów Zjednoczonych – Johna F. Kennedy’ego.  Jest to egzemplarz z pierwszego roku emisji tej pożądanej monety – jest to jedyny rok, kiedy została ona wybita w bardzo wysokiej próbie srebra aż 900/1000.

Fascynująca historia USA uwieczniona w cennym srebrze

Kolekcja "Amerykańskich Srebrnych Dolarów" zawiera tylko monety o wyjątkowych motywach. Wśród nich znajdą się emisje upamiętniające Jerzego Waszyngtona, Dwighta D. Eisenhowera, Benjamina Franklina, 200-lecie Konstytucji USA czy Statuę Wolności.

Zamawiając półdolarówkę "John F. Kennedy – najważniejszy prezydent Ameryki" mają Państwo zagwarantowaną:

  • Oryginalność monety potwierdzoną Certyfikatem Autentyczności z ciekawymi informacjami na temat numizmatu
  • Pierwszeństwo przy zakupie kolejnych monet z kolekcji "Amerykańskich Srebrnych Dolarów"

W ramach kolekcji otrzymają Państwo także GRATIS:

  • Indywidualnie numerowane Świadectwo Własności kolekcji
  • Elegancką kasetkę do bezpiecznego przechowywania i profesjonalnej ekspozycji tych wyjątkowych numizmatów już z 2 przesyłką!

Tak, chcę rozpocząć zbieranie monet z najbardziej pożądanego programu numizmatycznego świata "Amerykańskie Srebrne Dolary". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą monetą z kolekcji: "John F. Kennedy", zamawiam ją w preferencyjnej cenie 99 zł (zamiast ceny regularnej 199 zł), bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, przesyłka będzie płatna za pobraniem u doręczyciela.

Jeżeli zatrzymam tę monetę, będę otrzymywać ok. raz w miesiącu dalsze monety z tej otwartej (tj. bez określonej z góry liczby monet) kolekcji. Cena kolejnych 7 emisji wynosi 199 zł, kolejnych 8, rzadszych motywów dostępnych jest w cenie 289 zł, dalsza część serii składa się z najtrudniejszych w pozyskaniu emisji do nabycia w cenie 389 zł. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 9,95 zł. Kolejne monety z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia rachunku. Rachunek jest dołączony do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdą monetą. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monety w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconej już monety, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.