80. rocznica zbrodni w Katyniu 

W 2020 roku obchodzimy 80. rocznicę tragedii, która dotknęła cały polski naród. Wiosną 1940 roku, decyzją Stalina, NKWD zamordowało blisko 22 tysiące polskich obywateli, w tym ponad 10 tysięcy oficerów wojska i policji. Była to zbrodnia wojenna, ludobójstwo i planowa zagłada polskich elit. Makabrycznego mordu dokonano w sposób zaplanowany, bez sądów, na podstawie list śmierci.

Polaków zabijano strzałem w tył głowy, z rękoma związanymi za plecami, a ciała w tajemnicy zakopano w masowych grobach. Miejscami zbiorowych mordów dokonanych na Polakach były: Katyń, Charków, Miednoje, Bykownia i Kuropaty.

Przez kilkadziesiąt lat Związek Sowiecki fałszował prawdę o tych potwornych wydarzeniach. Dopiero 13 kwietnia 1990 roku władze ZSRR przyznały się do zbrodni.

Naszą powinnością jest przekazywanie prawdy kolejnym pokoleniom.

13 kwietnia - Dzień Pamięci

Co roku Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej obchodzimy 13 kwietnia, w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 r. informacji o odkryciu w ZSRR masowych grobów oficerów Wojska Polskiego.

Srebrny medal upamiętniający ofiary 

Ofiary sowieckich mordów sprzed 80 lat upamiętnia srebrny medal pamiątkowy o wysokiej wartości artystycznej.

  • Czyste srebro próby 999/1000
  • Najwyższa jakość mennicza
  • Tylko 1000 medali na świecie. 
  • Każdy medal z niepowtarzalnym numerem menniczym!

Skarbnica Narodowa jest wyłącznym dystrybutorem tej emisji.

Poruszający projekt wyrażający cierpienie 

Na awersie ukazano Matkę Boską, która pełna bólu obejmuje głowę człowieka zabitego strzałem w tył głowy. Patrząc na medal, odnosimy wrażenie, że postacie znajdują się w przydrożnej kapliczce. Gałązki cierniowe okalające kapliczkę wzmagają uczucie cierpienia emanujące od Matki Boskiej.

Na rewersie przedstawiono orła w koronie, który trzyma w szponach tarczę amazonek. Właśnie takiego orła nosili na czapkach zamordowani żołnierze. Orzeł z przestrzeloną piersią – to alegoria inteligencji polskiej, na której ZSRR dokonał zbrodni w 1940 r. W tle znajduje się krzyż. Krzyż którego długo brakowało na grobach pomordowanych, wrzuconych zbiorowo do dołów śmierci.

Specyfikacja
Metal:
Czyste srebro próby 999/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
31,1 g
Średnica:
45 mm
Numer menniczy :
Każdy medal z unikatowym numerem menniczym
Rok emisji:
2020
Limitacja:
1000 egzemplarzy

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie srebrnego medalu „80. Rocznica Zbrodni Katyńskiej” w cenie 450 zł (+11,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia. Emisję mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.