Po raz pierwszy – portret Józefa Piłsudskiego
na sześciu srebrnych monetach o łącznej wadze aż 250 gramów!

Józef Piłsudski to postać szczególna dla milionów Polaków. Był m.in. Naczelnikiem Państwa Polskiego i pierwszym Marszałkiem Polski.

Wielkie i ważne działania Piłsudskiego sprawiły, że stał się inspiracją dla wielu artystów.Jego postać zaistniała w utworach literackich, pieśniach, a także stał się bohaterem wielu znanych na świecie obrazów. Jeden z nich autorstwa Wojciecha Kossaka – wybitnego przedstawiciela malarstwa batalistycznego – został przeniesiony na sześć oficjalnych monet o łącznej wadze
aż 250 gramów czystego srebra próby 999/1000.

Aby podkreślić piękno i wszelkie szczegóły dzieła Kossaka „Portret Marszałka Józefa Piłsudskiego”, będącego częścią zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, monety tworzą majstersztyk sztuki menniczej o imponującym rozmiarze 80,2 x 120,3 mm.

By idealnie połączyć ze sobą wszystkie monety z zestawu, zastosowano również zaawansowaną i wyjątkowo pracochłonną technologię pokrycia drukiem. Dzięki niej, w przeciwieństwie do zwykłych emisji, obraz można było przenieść na całą powierzchnię monety, nie pozostawiając
srebrnej krawędzi.

  • 250 gramów czystego srebra próby 999/1000
  • Zaawansowana technologia druku
  • Kunszt i precyzja wykonania
  • Ścisła światowa limitacja - zaledwie 750 egzemplarzy

Akcesoria kolekcjonerskie!

Czystość kruszcu oraz najwyższą jakość wykonania monet gwarantuje Certyfikat. Są one zabezpieczone specjalnie zaprojektowaną akrylową kapsułą ochronną z magnetycznym zamknięciem. Dodatkowo do efektownej ekspozycji służy elegancka drewniana szkatułka z wygrawerowanymi na wieczku skrzyżowanymi buławami marszałkowskimi.

Tylko w Skarbnicy Narodowej

Skarbnica Narodowa jest jedynym oficjalnym dystrybutorem zestawu 6 monet tworzących wspaniały portret Marszałka Piłsudskiego. Jest on zatem prawdziwym wyróżnieniem dla każdego Kolekcjonera w Polsce. 

Specyfikacja
Metal:
Czyste srebro próby 999/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza
Waga:
250 g
Wymiary:
80,2 x 120,3 mm
Kraj emisji:
Niue
Nominał:
6 dolarów
Rok emisji:
2018
Limitacja:
750 egzemplarzy

Portret Józefa Piłsudskiego autorstwa Wojciecha Kossaka – dzieło ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.

Wojciech Kossak był portrecistą i wybitnym przedstawicielem malarstwa batalistycznego. Na obrazie ukazał Józefa Piłsudskiego w mundurze marszałkowskim, opartego o głownię szabli. Dzieło to można podziwiać w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.

W hołdzie Józefowi Piłsudskiemu, twórcy naszej niepodległości, po raz pierwszy został wyemitowany
unikatowy zestaw sześciu monet o łącznej wadze aż 250 gramów. Na czyste srebro został przeniesiony
wybitny portret Marszałka.

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie zestawu 6 srebrnych monet z reprodukcją obrazu Kossaka "Portret Marszałka Józefa Piłsudskiego" w cenie 2950 zł (+ 25 zł koszty pakowania i przesyłki kurierskiej). Zakup zestawu nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym zestawem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już zestawu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany zestaw 6 srebrnych monet. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia. Emisję mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.