Złota moneta upamiętnia jedno z najbardziej znanych przedstawień Jezusa - Chrystusa Pantokratora.

Moneta została wybita w 1/10 uncji (3,11 g) cennego złota próby 999/1000, stemplem lustrzanym. Jej rewers zdobi wyobrażenie Jezusa Pantokratora. Awers zdobi pieczęć rządowa emitenta – Niue, nominał – 5 dolarów i rok emisji – 2022.

Autentyczność monety gwarantuje indywidulanie numerowany Certyfikat. Do bezpiecznej ekspozycji przeznaczone jest specjalnie zaprojektowane pudełko kolekcjonerskie z numeracją na wieczku zgodną z Certyfikatem.

Skarbnica Narodowa jest jedynym oficjalnym dystrybutorem tej monety w Polsce.

Na świecie dostępnych jest zaledwie 1267 egzemplarzy złotej monety „Chrystus Pantokrator”. 

Chrystus Pantokrator to XII-wieczna mozaika z katedry w Cefalù na Sycylii. Ten typ ikonograficzny ukazuje Chrystusa jako brodatego mężczyznę o surowym obliczu, który prawą dłonią wykonuje gest błogosławieństwa, a w lewej trzyma księgę – Pismo Święte. Jezus ubrany jest w dostojny niebieski płaszcz symbolizujący Jego majestat i Bóstwo. Podobne symboliczne znaczenie ma złoty nimb wokół Jego twarzy. Poza i atrybuty Pantokratora wskazują na Chrystusa jako Władcę i Sędziego Świata.

Specyfikacja
Emitent:
Niue
Nominał:
5 dolarów
Rok emisji:
2022
Stan zachowania:
Menniczy
Stempel:
Lustrzany
Metal:
Złoto 999/1000
Masa:
1/10 uncji
Średnica:
18 mm
Limitacja:
1267 egzemplarzy

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie złotej monety "Jezus Pantokrator" z Certyfikatem Autentyczności oraz pudełkiem kolekcjonerskim w cenie 1790 zł (+ 25 zł koszt pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu. Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.