Jezus Chrustus - najważniejsza postać w historii świata 

Zdaniem wielu niezależnych historyków i humanistów Jezus jest najbardziej rozpoznawalną postacią na świecie. Miał on wpływ na całą późniejszą historię, filozofię i kulturę świata

Jezus uczył, że najważniejsze jest przykazanie miłości. W jego naukach kluczowe są również takie pojęcia wybaczanie, współczucie, miłosierdzie, sprawiedliwość czy znoszenie cierpienia.

Jezus Chrystus został upamiętniony na monecie wybitej w 1/10 uncji czystego złota, w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym. Projekt rewersu monety został oparty na posągu znajdującym się w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Chrustusa przedstawiono w majestacie, na tronie. Obie ręce ma rozłożone w szerokim geście - to symbol tego, że świat jest w jego władzy. Ten typ ikonograficzny nosi nazwę Maiestas Domini. To wizerunek Jezusa tronującego, prezentowany także w otoczeniu symboli czterech ewangelistów, niekiedy również apostołów lub aniołów. Awers monety zdobi herb emitenta - Fiji, nominał - 5 dolarów i rok emisji - 2020.

Widoczny na monecie Chrystus na tronie jest częścią pomnika nagrobnego Piusa VIII, który znajduje się w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Rzeźba powstała w 1866 r. Przedstawia klęczącego papieża, otoczonego figurami świętych Piotra i Pawła. Nad nimi góruje Chrystus siedzący na tronie. Towarzyszą im alegorie Roztropności i Sprawiedliwości.

Wraz ze złotą monetą otrzymają Państwo Certyfikat Autentyczności, a także kartę z reprodukcjami obrazów, które reprezentują dwa popularne w sztuce typy przedstawień Jezusa. Pierwszy, a zarazem jeden z najstarszych typów ikonograficznych to Chrystus Pantokrator. Drugi to Salvator Mundi, czyli Zbawiciel Świata. Obraz ten jest określany Świętym Graalem historii sztuki. W 2017 roku nowojorski dom aukcyjny Christie’s  doprowadził do sprzedaży tego dzieła za rekordową kwotę ponad 450 mln dolarów.

To ostatnie egzemplarze złotej monety. W naszej ofercie pozostało blisko 800 monet z zaledwie 1000 dostępnych numizmatów na świecie. Skarbnica Narodowa jest ich jedynym oficjalnym dystrybutorem w Polsce.

Specyfikacja
Metal:
czyste złoto próby 999/1000
Jakość:
najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
3,11 g
Średnica:
18 mm
Kraj emisji:
Republika Fidżi
Nominał:
5 dolarów
Rok emisji:
2020
Limitacja:
1000 egzemplarzy

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie złotej moety "Jezus Chrystus"  cenie 1990  (+ 25 zł koszt pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia. Zestaw mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jego otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.