„Polska Nr 1” jest pierwszym polskim znaczkiem pocztowym wprowadzonym do obiegu w styczniu 1860 roku przez autonomiczne władze Królestwa Polskiego. Poczta carska bardzo szybko odebrała Polakom prawo do wydawania tej emisji, toteż do naszych czasów zachowało się zaledwie kilka jej egzemplarzy. Obecnie jest ona zaliczana do ikon światowej filatelistyki.

Słynna polska „Jedynka” niezwykle rzadko pojawia się na licytacjach. W 2010 roku, na aukcji w Wielkiej Brytanii, unikalny zbiór tych znaczków został sprzedany za rekordową kwotę ponad miliona dolarów!

Obecnie posiadanie tego waloru jest marzeniem każdego filatelisty.

Niezwykła replika kolekcjonerska Skarbnicy Narodowej została przygotowana z uwzględnieniem najdrobniejszych detali, oryginalnych proporcji oraz motywów filatelistycznych.

  • Kilka zachowanych egzemplarzy na świecie
  • Replika znaczka w czystym srebrze Ag 999/1000
  • Najwyższa jakość mennicza – stempel lustrzany
  • Preferencyjna cena – tylko 99 zł

Na awersie srebrnej repliki znajduje się godło Imperium Rosyjskiego. Na skrzydle Orła została umieszczona tarcza z herbem Królestwa Polskiego. Rewers wskazuje emitenta oryginału, rok emisji znaczka 1860 oraz nominał – 10 kopiejek.

Mistrzowskie wykonanie z czystego srebra (999/1000) oraz zastosowana technologia pozwalająca na przeniesienie z niezwykłą precyzją i starannością detali filatelistycznych, stanowią dodatkowo o wyjątkowości polskiego znaczka.

Specyfikacja
Metal:
Srebro 999/1000
Jakość:
Najwyższa - stempel lustrzany
Waga:
6 g
Rok emisji:
2018
Limitacja:
5000 kompletnych kolekcji
Wymiary:
21 x 24 mm

Najcenniejsze znaczki świata w czystym srebrze

Kolekcja Skarbnicy Narodowej „Najcenniejsze znaczki świata” gromadzi najrzadsze i najbardziej poszukiwane eksponaty filatelistyczne. Po raz pierwszy w historii repliki kolekcjonerskie najbardziej pożądanych znaczków pocztowych zostały wybite w czystym srebrze Ag 999/1000.

Wykonane z wykorzystaniem najnowszej technologii menniczej repliki kolekcjonerskie wyemitowano z zachowaniem oryginalnych proporcji oraz motywów filatelistycznych. Każda emisja zachowała swój autentyczny rozmiar, w skali 1:1. Wszystkie detale zostały przeniesione na repliki z niezwykłą precyzją i starannością.

Ścisły limit Skarbnicy Narodowej, liczący jedynie 5000 kolekcji, potwierdza unikatowy charakter tej niezwykłej serii.

Kolekcję otwiera pierwszy polski znaczek  "Polska Nr 1" z 1860 roku. W jej skład wejdą także tak cenne unikaty filatelistyczne jak: „Błękitny Mauritius” z 1847 roku - najsłynniejszy znaczek świata, prekursor światowej filatelistyki, „Czarna Jednopensówka” z 1840 roku czy szwedzki unikat z błędem drukarskim sprzedany na jednej z aukcji za rekordową kwotę 2,3 miliona dolarów, „Tre Skilling Banco”.

Kolekcja gromadzi również niezwykłe akcesoria, jak:

  • Ekskluzywną drewnianą kasetę inspirowaną formą klasera filatelistycznego
  • Poradnik kolekcjonera zawierający informacje historyczne, numizmatyczne i filatelistyczne
  • Certyfikaty Autentyczności przesyłane z każdą emisją
  • Imienne Świadectwo Własności kolekcji

Klienci Skarbnicy Narodowej, jako pierwsi mają szansę wejść w posiadanie serii składającej się ze srebrnych replik najbardziej poszukiwanych znaczków świata.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie srebrnych replik kolekcjonerskich "Najcenniejsze znaczki świata". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym znaczkiem z kolekcji: "Polska Nr 1", zamawiam go w preferencyjnej cenie 99 zł (zamiast ceny regularnej199 zł) bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, przesyłka będzie płatna za pobraniem u doręczyciela.

Jeżeli zatrzymam tę pamiątkową replikę, będę otrzymywać ok. raz w miesiącu dalsze repliki z tej otwartej (tj. bez określonej z góry liczby replik) kolekcji, każda w cenie regularnej 199 zł. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 9,95 zł. Kolejne repliki z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia rachunku. Rachunek jest dołączony do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdą repliką. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu repliki w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconej już repliki, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.