Węgiel - skarb polskiej ziemi w medalu platerowanym czystym złotem

Skarby Polski: Węgiel

Ocena kolekcjonerów: 4.0

2
  • Węgiel w kapsule ręcznie umieszczonej w medalu
  • Unikalna technologia opatentowana w USA
  • Platerowanie czystym złotem
  • Certyfikat Autentyczności zabezpieczony hologramem
  • Welurowy woreczek do przechowywania GRATIS
  • Rodzaj: Pojedynczy produkt
  • Ilość: Ograniczona dostępność
Cena: 179 zł

Węgiel - skarb polskiej ziemi ręcznie umieszczony w medalu

Węgiel to jedno z najważniejszych bogactw naturalnych Polski. Dumni z tego jako pierwsi w Polsce stworzyliśmy numizmat, który honoruje ten ważny skarb Polski. Ruchome kawałki węgla zostały zamknięte w plastikowej kapsule, ręcznie umieszczonej w medalu uszlachetnionym czystym złotem próby 999,9/1000.

Nowatorska technologia z USA

Medale zostały wykonane w innowacyjnej technice menniczej, chronionej patentem w USA, przy współpracy Skarbnicy Narodowej oraz mennicy ze Stanów Zjednoczonych. W każdym medalu ręcznie umieszczono kapsułę z ruchomymi kawałkami polskiego węgla. Każdy medal jest niepowtarzalny, piękny jak biżuteria.

Arcydzieła sztuki menniczej

Ręczny proces produkcji jest bardzo pracochłonny i wymaga wielkiej precyzji, ktorą może zapewnić tylko oko i ręka bardzo doświadczonego pracownika mennicy. Medal ma imponujący rozmiar - aż 50 mm średnicy, waży ok. 40 g. Na jego rewersie widnieją stylizowane sylwetki górników na tle wejścia do kopalni. Awers tej platerowanej czystym złotem emisji ukazuje glob ziemski z zaznaczoną mapą Polski.

Do każdego egzemplarza dołączony jest aksamitny woreczek. Gwarancją autentyczności jest zabezpieczony hologramem Certyfikat Skarbnicy Narodowej.

Cena: 179 zł
Specyfikacja
Platerowanie :
Czyste złoto 999,9/1000
Jakość:
Mennicza
Waga:
ok. 40 g
Średnica:
50 mm
Kraj emisji:
Polska
Zawiera :
Ruchome kawałki węgla