Bursztyn - złoto Bałtyku w medalu uszlachetnionym czystym złotem

Kolekcja Skarby Polski: Bursztyn

Twoja ocena będzie pierwsza!

0
  • Bursztyn w kapsule ręcznie umieszczonej w medalu
  • Unikalna technologia opatentowana w USA
  • Okazały rozmiar
  • Platerowanie czystym złotem 999,9/1000
  • Certyfikat Autentyczności zabezpieczony hologramem
  • Welurowy woreczek do przechowywania GRATIS
  • Rodzaj: Pojedynczy produkt
  • Ilość: Ostatnie sztuki
Regularna cena: 179 zł
Cena: 149 zł

Bursztyn - Złoto Bałtyku uhonorowane w medalu

Bursztyn, zwany złotem Bałtyku, od najdawniejszych czasów jest ceniony w jubilerstwie i medycynie. Niekwestionowaną stolicą bursztynu był przez stulecia Gdańsk. Najsłynniejszym dziełem gdańskich bursztynników była Bursztynowa Komnata, która zaginęła w czasie II wojny światowej, a jej poszukiwania trwają do dziś.

Bursztyn to jeden z najcenniejszych skarbów polskiej ziemi, dlatego z dumą stworzyliśmy rzecz w mennictwie wyjątkową - medal uszlachetniony czystym złotem próby 999,9/1000, zawierający prawdziwy polski bursztyn!

Nowatorska technologia z USA

Medale zostały wykonane w innowacyjnej technice menniczej, chronionej patentem w USA, przy współpracy Skarbnicy Narodowej oraz mennicy ze Stanow Zjednoczonych. Każdy medal został uszlachetniony czystym złotem próby 999,9/1000. W każdym medalu ręcznie umieszczono kapsułę z autentycznym bursztynem. Każdy medal jest niepowtarzalny, zachwyca pięknem bursztynu i blaskiem złota.

Arcydzieła sztuki menniczej

Ręczny proces produkcji jest bardzo pracochłonny i wymaga wielkiej precyzji, ktorą może zapewnić tylko oko i ręka bardzo doświadczonego pracownika mennicy. Medal ma imponujący rozmiar - aż 50 mm średnicy, waży ok. 40 g. Na jego rewersie przedstawiono zachód słońca nad Morzem Bałtyckim. Awers tej platerowanej czystym złotem emisji ukazuje glob ziemski z zaznaczoną mapą Polski.

Do każdego egzemplarza dołączony jest gratis welurowy woreczek. Gwarancją autentyczności jest zabezpieczony hologramem Certyfikat Skarbnicy Narodowej.

Regularna cena: 179 zł
Cena: 149 zł
Specyfikacja
Platerowanie:
Złoto próby 999,9/1000
Zawiera:
Ruchome kawałki bursztynu
Jakość:
Mennicza
Waga:
Ok. 40 g
Średnica:
50 mm
Kraj emisji:
Polska