Jedyna moneta wybita w prawdziwym meteorycie

Po raz pierwszy w historii numizmatyki!

Po raz pierwszy - wyjątkowa moneta wykonana z meteorytu

Twoja ocena będzie pierwsza!

0
  • Moneta wybita z prawdziwego meteorytu
  • Zaledwie 693 egzemplarze na świecie
  • Oryginalny Certyfikat gwarantujący Autentyczność
  • Rodzaj: Pojedynczy produkt
Powiadom mnie, gdy będzie dostępny.

Jedyna na świecie moneta wybita z meteorytu, którego fragmenty odkryto w 1906 roku, a jego skandynawska nazwa - Muonionalusta -  pochodzi od rzeki Muonio przepływającej w pobliżu znaleziska, to wyjątkowy okaz zasługujący na ważne miejsce w zbiorach prawdziwych pasjonatów numizmatyki.

Meteoryt jest tworzywem niezwykle trudnym i wymagającym zastosowania zaawansowanego procesu technologicznego – dlatego produkcja monety wymagała użycia wielu innowacyjnych i czasochłonnych rozwiązań. Warto było czekać. Efektem wspomnianych działań jest wyjątkowa emisja, której limitacja to zaledwie 693 egzemplarze na świecie!

Każda moneta jest niepowtarzalna, ma inną strukturę powierzchni. To wszystko sprawia, że każdy egzemplarz jest prawdziwym unikatem w skali światowej! 

Na rewersie numizmatu widoczna jest wielobarwna scena, ukazująca spadanie meteorytu. Awers zdobi wizerunek królowej Elżbiety II z profilu. Gwarancją autentyczności monety jest oryginalny Certyfikat. Do prezentacji służy specjalnie zaprojektowane pudełko kolekcjonerskie.

Powiadom mnie, gdy będzie dostępny.
Specyfikacja
Metal:
Prawdziwy meteoryt
Jakość:
Mennicza
Waga:
31,1-33,6 g
Średnica:
42 mm
Kraj emisji:
Niue
Nominał:
1 dolar
Rok emisji:
2016
Limitacja:
693 egzemplarze