Turkus - kamień szczęścia ręcznie umieszczony w medalu platerowanym czystym złotem

Kolekcja Skarby Polski: Turkus

Ocena kolekcjonerów: 4.0

2
  • Uszlachetnienie czystym złotem próby 999,9/1000
  • Prawdziwy turkus w kapsule ręcznie umieszczonej w medalu.
  • Unikalna technologia opatentowana w USA
  • Okazały rozmiar medalu
  • Certyfikat Autentyczności zabezpieczony hologramem
  • Welurowy woreczek do przechowywania GRATIS
  • Rodzaj: Pojedynczy produkt
  • Ilość: Ostatnie sztuki
Regularna cena: 179 zł
Cena: 149 zł

Turkus - kamień szczęścia, duma polskiej ziemi

Turkus w przyrodzie występuje stosunkowo rzadko. W Polsce znajdowane są niewielkie ilości turkusa. Ze względu na swoje piękno jest znany na całym świecie.

Turkus, przede wszystkim ze względu na swoją barwę, a właściwie bogactwo barw, jest poszukiwanym kamieniem kolekcjonerskim. W jubilerstwie służy do wyrobu biżuterii i drobnej galanterii ozdobnej. Turkus uważany jest za kamień szczęścia, sprzyjający powodzeniu w życiu. Już w starożytności robiono z niego amulety, które miały chronić, uzdrawiać i sprowadzać na ludzi bogactwo. 

Nowatorska technologia z USA

Z dumą przedstawiamy rzecz w mennictwie wyjątkową – medal uszlachetniony złotem próby 999,9/1000, zawierający prawdziwy turkus. Medale z kawałkami turkusa zostały wykonane w innowacyjnej technice menniczej, chronionej patentem w USA, przy współpracy Skarbnicy Narodowej oraz mennicy ze Stanow Zjednoczonych. Każdy medal jest niepowtarzalny, zachwyca pięknem minerałów i blaskiem złota.

Arcydzieła sztuki menniczej

W każdym medalu ręcznie umieszczono kapsułę z autentycznym polskim turkusem. Ręczny proces produkcji jest bardzo pracochłonny i wymaga wielkiej precyzji, ktorą może zapewnić tylko oko i ręka bardzo doświadczonego pracownika mennicy. Medal ma okazały rozmiar - aż 50 mm średnicy, waży ok. 40 g. Rewers przedstawia scenę z baśni „Tysiąca i jednej nocy”. Na Awersie ukazano glob ziemski z zaznaczoną mapą Polski.

Regularna cena: 179 zł
Cena: 149 zł
Specyfikacja
Uszlachetnienie:
Złoto 999,9/1000
Jakość:
Mennicza
Waga:
Ok. 40 g
Średnica:
50 mm
Kraj emisji:
Polska
Zawiera :
Turkus