Topaz - skarb Polski ręcznie umieszczony w medalu platerowanym złotem

Kolekcja Skarby Polski: Topaz

Ocena kolekcjonerów: 4.0

2
  • Topaz w kapsule ręcznie umieszczonej w medalu
  • Unikalna technologia opatentowana w USA
  • Najwyższa jakość wykonania
  • Platerowanie czystym złotem 999,9/1000
  • Certyfikat Autentyczności zabezpieczony hologramem
  • Welurowy woreczek do przechowywania GRATIS
  • Rodzaj: Pojedynczy produkt
  • Ilość: Ograniczona dostępność
Regularna cena: 169 zł
Cena: 149 zł

Topaz – rzadki kamień doceniany od starożytności

Topaz jest symbolem wielkiej siły i mocy, pomaga pozbyć się złych myśli. W medycynie niekonwencjonalnej topaz sprzyja długowieczności, pomaga w leczeniu silnych stanów depresyjnych, zmęczenia i wyczerpania organizmu. Obniża ciśnienie krwi, leczy dolegliwości przewodu pokarmowego, koi bóle głowy i silne migreny.

Najczęściej znajdowane są bezbarwne egzemplarze topazu, jednak można też spotkać kamienie w szerokiej gamie kolorów. W Polsce niewielkie ilości topazów znajdują się w okolicach Mirska na Dolnym Śląsku oraz w rejonie Strzegomia i Strzelina.

Nowatorska technologia z USA

Medale zostały wykonane w innowacyjnej technice menniczej, chronionej patentem w USA, przy współpracy Skarbnicy Narodowej oraz mennicy ze Stanow Zjednoczonych. Każdy medal został uszlachetniony czystym złotem próby 999,9/1000, a nastepnie w każdym ręcznie umieszczono kapsułę z autentycznym topazem. Każdy medal jest niepowtarzalny, zachwyca pięknem minerałów i blaskiem złota.

Arcydzieła sztuki menniczej

Ręczny proces produkcji jest bardzo pracochłonny i wymaga wielkiej precyzji, ktorą może zapewnić tylko oko i ręka bardzo doświadczonego pracownika mennicy. Medal ma imponujący rozmiar - aż 50 mm średnicy, waży ok. 40 g. Na jego rewersie został przedstawiony królewski pierścień z topazem na tle masywu górskiego. Awers tej platerowanej złotem emisji ukazuje glob ziemski z konturem Polski zaznaczonym na tle Europy.

Do każdego egzemplarza dołączony jest gratis aksamitny woreczek. Gwarancją autentyczności jest zabezpieczony hologramem Certyfikat Skarbnicy Narodowej.

Regularna cena: 169 zł
Cena: 149 zł
Specyfikacja
Platerowanie :
Złoto 999,9/1000
Zawiera :
Kawałki topazu
Jakość:
Mennicza
Waga:
Ok. 40 g
Średnica:
50 mm
Kraj emisji:
Polska