Oficjalne Dolary Prezydenckie Stanów Zjednoczonych Ameryki

Seria monet uszlachetnionych 24-karatowym złotem upamiętniająca czołowe postaci demokracji USA

Amerykańskie Dolary Prezydenckie

Ocena kolekcjonerów: 3.8

13
 • Edycja specjalna amerykańskiego programu kolekcjonerskiego
 • Dwa pierwsze dolary z serii z wizerunkami prezydentów Jerzego Waszyngtona oraz Abrahama Lincolna
 • Rok emisji wygrawerowany na rantach pamiątkowych jednodolarówek
 • Wyjątkowy upominek w ramach kolekcji
 • Rodzaj: Kolekcja
 • Ilość: Ograniczona dostępność
Cena: 99,90 zł

Amerykańskie Dolary Prezydenckie to seria monet upamiętniająca czołowe postaci demokracji USA, która stanowi piękny zapis amerykańskiej historii. Są także bardzo poszukiwanymi obiektami kolekcjonerskimi.  Od 2007 r. kolekcjonerzy na całym świecie rozchwytują cyklicznie emitowane monety z wizerunkami prezydentów Stanów Zjednoczonych.

Specjalnie dla amatorów amerykańskiej numizmatyki Skarbnica Narodowa udostępniła edycję specjalną tych słynnych emisji - monety w wersji uszlachetnionej czystym 24-karatowym złotem!

Program został zatwierdzony przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 2005 roku, a już dwa lata później rozpoczęto emisję pierwszej jednodolarówki z wizerunkiem Jerzego Waszyngtona.

Na awersie każdej z monet przedstawione zostały portrety prezydentów USA w kolejności chronologicznej. Napis otokowy na awersie tworzy: imię, nazwisko i okres sprawowania urzędu przez danego prezydenta. Na rewersie znajduje się Statua Wolności oraz napis otokowy: THE UNITED STATES OF AMERICA.

Cechą charakterystyczną „Dolarów Prezydenckich” jest wygrawerowany rant, na którym widnieje rok emisji oraz inskrypcja: E PLURIBUS UNUM, która w wolnym tłumaczeniu oznacza JEDNOŚĆ Z WIELU

Cena: 99,90 zł
Specyfikacja
Metal:
Mosiądz manganowy
Uszlachetnienie:
czyste złoto
Średnica:
26,49 mm
Kraj emisji:
USD
Nominał:
1 USD
Rok emisji:
różne
Limitacja:
10 000 kompletnych kolekcji

Korzyści z rezerwacji kolekcji:

 • Możliwość skompletowania wszystkich monet ze słynnego programu w stałej cenie - 49,95 zł za monetę.
 • Certyfikat Autentycznościdołączony do każdej emisji gwarantujący jej oryginalność.
 • Indywidualnie numerowane Świadectwo Własności kolekcji.
 • Eleganckie pudełkodo bezpiecznego przechowywania zbioru.
 • Stylowy długopis w unikatowym, drewnianym futerale z logotypem kolekcji.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie poszukiwanych dolarów prezydenckich "USA Presidential Dollars". W celu zapoznania się przez 14 dni z dwoma pierwszymi monetami – z postaciami Jerzego Waszyngtona i Abrahama Lincolna, zamawiam je w cenie 99,90 zł, bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Nie muszę wpłacać teraz pieniędzy, przesyłka będzie płatna za pobraniem u doręczyciela.

Jeżeli zatrzymam te monety, będę otrzymywać ok. raz w miesiącu dalsze monety z tej otwartej (tj. bez określonej z góry liczby monet) kolekcji w pakietach po 2 monety w cenie regularnej 49,95 zł za każdą, czyli razem tylko 99,90 zł. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 9,95 zł. Kolejne monety z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia rachunku. Rachunek jest dołączony do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdą monetą. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monet w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconych już monet, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.