Ignacy Paderewski – ojciec niepodległości Polski

Ten światowej sławy pianista był wielkim patriotą. Wykorzystał swoją ogromną popularność do walki o sprawę polską na arenie międzynarodowej. To pod jego wpływem powstał 13 punkt proklamacji prezydenta USA Woodrowa Wilsona, domagający się odrodzenia niepodległej Polski z dostępem do morza. To jego Józef Piłsudski uczynił szefem rządu odrodzonego państwa polskiego. To jego płomienne przemowy rozpalały w sercach rodaków nadzieję na lepsze jutro
w wolnej Polsce.

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Polski, w hołdzie Ignacemu Paderewskiemu – wybitnemu polskiemu pianiście i patriocie – wyemitowano oficjalną złotą monetę:

• Czyste złoto próby 999/1000
• Najwyższa jakość mennicza – najbardziej ceniona przez kolekcjonerów
• Ścisła limitacja – tylko 700 egzemplarzy na świecie!

Upamiętnienie Ignacego Paderewskiego na prawnym środku płatniczym w kraju emitenta świadczy niezbicie o tym, że ten wybitny kompozytor należy do grona wielkich osobistości historii świata

Rewers monety prezentuje popiersie Ignacego Jana Paderewskiego oraz rok urodzenia i śmierci tego wielkiego Polaka. Na awersie monety widnieje popiersie królowej Elżbiety II. Okala je napis: ELIZABETH II, NIUE ISLAND, 5 DOLLARS, 2018.

Autentyczność emisji gwarantuje Numerowany Certyfikat. Do efektownej prezentacji przeznaczona jest drewniana szkatułka – specjalnie zaprojektowana na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zdobi ją napis: 100th Anniversary of Poland's Independence (100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości), wykonany w języku kraju emitenta – po angielsku.

Skarbnica Narodowa jest wyłącznym, oficjalnym dystrybutorem monety w Polsce.

Specyfikacja
Metal:
Złoto najwyższej próby 999/1000
Jakość:
Najwyższa jakość mennicza
Waga:
3,11 g
Średnica:
18 mm
Nominał:
5 NZD
Kraj emisji:
Niue
Rok emisji:
2018
Limitacja:
Tylko 700 egzemplarzy na cały świat!

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie oficjalnej monety "Ojcowie Niepodległości: Ignacy Paderewski" wybitej w 1/10 uncji czystego złota w cenie 990 zł (+ 9,95  zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tą złotą monetą – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jej zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisaną złotą monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.Emisję mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania – Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.