Na pamiątkę tym, którzy poświęcili swoje życie w walce o pokój.


Medal "Pokój" został wybity z metalu Humanium, który jest metalem bardzo rzadkim i trudniejszym do zdobycia niż złoto i srebro. Powstaje w wyniku konfiskaty nielegalnej broni, która jest przetapiana, aby stworzyć przedmioty służące pokojowi.

Na rewersie tego wyjątkowego medalu znajduje się wyobrażenie rzymskiej bogini pokoju – Pax oraz słowo „pokój” w różnych językach, w tym w języku polskim. Awers zdobi jeden z najbardziej znanych symboli pokoju – gołąb z gałązką oliwną w dziobie.

Na świecie dostępne są zaledwie 2022 egzemplarze tego numizmatu, a Skarbnica Narodowa jest ich jedynym oficjalnym dystrybutorem w Polsce.

Medal „Pokój” został uszlachetniony 24-karatowym złotem Fairmined. Certyfikat Fairmined Gold gwarantuje, że złoto użyte do uszlachetnienia monety lub medalu pochodzi z odpowiedzialnych źródeł. Nabywane jest ono w etyczny sposób wyłącznie od małych, rzemieślniczych organizacji górniczych. 

Do medalu dołączone są GRATIS: Certyfikat Autentyczności, eleganckie pudełko kolekcjonerskie oraz pocztówka z informacjami na temat metalu Humanium.

Medal "Pokój" został wybity w Mennicy Norweskiej, w której co roku wybijana jest Pokojowa Nagroda Nobla.

Specyfikacja
Stan zachowania:
Menniczy
Metal:
Humanium (przetopiona broń)
Masa:
17 g
Średnica:
38,6 mm
Limitacja:
2022 egzemplarze
Platerowanie:
Czyste złoto Fairmined

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie medalu "Pokój" wybitego z przetopionej broni wraz z Certyfikatem i pudełkiem podarunkowym w cenie 399 zł (+ 12,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu. Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.