Ludwik XVIII

Ludwik XVIII Burbon objął władzę jaki król Francji w niesprzyjających warunkach wewnętrznych i międzynarodowych. Wielka Rewolucja Francuska, a następnie epoka Napoleona Bonaparte, uniemożliwiły mu zdobycie tronu, którego był prawowitym dziedzicem.

Dzięki upadkowi Napoleona i zasadom nowego ładu, wprowadzonemu przez kongres wiedeński, Ludwik XVIII mógł zasiąść na tronie w Paryżu.

Warto wspomnieć, że w Ludwiku XVIII płynęła również polska krew, a przyszły król Francji mieszkał nawet kilka lat  w Warszawie. Jego pradziadami byli dwaj królowie Polski: Stanisław Leszczyński i August II Mocny.

20 franków z wyobrażeniem króla w mundurze!

Na awersie pierwszej złotej monecie dwudziestofrankowej po upadku Napoleona znajduje się wyobrażenie króla Ludwika XVIII, które w zdecydowany sposób odbiega od tego, jak ukazywano monarchów na monetach średniowiecznych lub renesansowych. Królowi brak jest typowych atrybutów władzy takich jak: korona, jabłko królewskie, czy też berło. Jest to ukłon w stronę zwyczajnych Francuzów, którzy dwie dekady wcześniej ścięli na gilotynie Ludwika XVI (w 1793 r.).

Dodatkowo bezprecedensowym ukłonem w stosunku do wrogów króla i zwolenników republiki jest fakt, że władca francuski występuje na tej unikalnej złotej monecie w mundurze cywilnym!

Rewers monety zdobią trzy lilie - herb Francji. Jest to symbol monarchii francuskiej, który był usuwany z herbów podczas trwania Wielkiej Rewolucji Francuskiej.

Moneta zapakowana jest w magnetyczną kapsułę oraz eleganckie drewniane pudełko, w środku znajduje się Certyfikat gwarantujący autentyczność emisji.

Radzimy się pospieszyć - oferta ważna jest tylko do wyczerpania nakładu!

Specyfikacja
Emitent:
Francja
Władca :
Ludwik XVIII Burbon
Nominał:
20 franków
Rok emisji:
1814-1815
Stan zachowania:
bardzo piękny
Metal:
złoto 900/1000
Masa:
6,45 g
Średnica:
21 mm

Tak, chcę skorzystać z tej oferty specjalnej. Proszę o przesłanie autentycznej złotej dwudziestofrankówki z unikalnym wizerunkiem Ludwika XVIII w mundurze w cenie 3450 zł (+ 25 zł koszt przesyłki kurierskiej)! Przesyłka płatna za pobraniem u doręczyciela lub mogę wybrać również szybką płatność elektroniczną.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tą monetą – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki z zestawem pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany numizmat w bardzo pięknym stanie zachowania. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty złożenia zamówienia. 

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.