Oryginalny półtorak koronny Zygmunta III Wazy
- prawdziwe świadectwo polskiego złotego wieku! 

Na mocy podpisanego w 1619 r. roku rozejmu z Rosją Rzeczpospolita osiągnęła największe w swoich dziejach terytorium. Zygmunt III Waza stał się królem kraju, którego powierzchnia wynosiła blisko milion km² (obecnie powierzchnia Polski to nieco ponad 312 tys km²).

Po pokonaniu Szwedów i Rosjan granice Polski rozciągały się od Poznania po Smoleńsk. Polski korpus hetmana Stanisława Żółkiewskiego stacjonował na Kremlu, a król Zygmunt III Waza prowadził grę o koronę carów. Byliśmy mocarstwem, a husaria – ciężka polska jazda konna – siała postrach w całej ówczesnej Europie!

W okresie rządów Zygmunta III Wazy w kilkunastu mennicach bito różne typy monet, poczynając od srebrnych denarów i groszy, aż po złote dukaty o wyrafinowanym stemplu. Polska przeżywała prawdziwy rozkwit renesansowego mennictwa!

Skarb rodzimego mennictwa w Państwa rękach! 

Aby przybliżyć Polakom ten wspaniały okres w historii naszej Ojczyzny, Skarbnica Narodowa postanowiła zdobyć dla swoich klientów srebrne monety pierwszego króla Polski z dynastii Wazów. Dzięki aktywnym staraniom udało nam się odnaleźć wspaniałe egzemplarze półtoraków koronnych, które pochodzą z terenów dawnej Rzeczpospolitej.

Właśnie dziś może Pan stać się właścicielem jednego z nich - chcąc zrobić wyjątkowy prezent naszym klientom, oferujemy go za symboliczne 20 zł!

To unikatowa okazja! Tylko teraz można nabyć tę monetę w tak niskiej cenie oraz dołączyć do tysięcy kolekcjonerów zafascynowanych monetami epoki Wazów. Półtorak koronny emitowany przez I Rzeczpospolitą w latach 1614-1629 to:

  • cenne historyczne srebro,
  • pierwsza polska moneta o tym nominale,
  • idealny początek przygody z mennictwem Polski epoki renesansu,
  • wspomnienie wielkich zwycięstw polskiej husarii.

Prosimy nie zwlekać i zamówić już dziś! Oferta jest ściśle limitowana!

Specyfikacja
Metal:
srebro
Jakość:
bardzo piękny lub znakomity
Waga:
ok 1,2 g
Średnica:
ok 19 mm
Kraj emisji:
Polska
Nominał:
półtorak (1,5 grosza)
Rok emisji:
1614-1629

Półtorak koronny - nowa polska moneta Zygmunta III Wazy

Półtoraki koronne miały wartość półtora grosza. Ich pojawienie się na rynku stanowiło odpowiedź na rosnące potrzeby handlu. Bito je w Bydgoszczy oraz w Krakowie.

Na awersie przedstawiono ukoronowane tarcze herbowe Polski i Litwy oraz Snopek – herb dynastyczny Wazów. Poniżej znajduje się cyfra „3” – nominał monety wyrażony w półgroszach. Napis w otoku: SIGIS 3 D G REX P M D L (Zygmunt III z bożej łaski król Polski i Wielki Książę Litewski).

Rewers ukazuje jabłko królewskie – symbol władzy monarszej. W środku znajduje się liczba "24" – oznaczenie wartości 1/24 talara. Napis w otoku: MONE NO REG POLO (Moneta nowa Królestwa Polskiego).

Ta moneta to wspomnienie legendy niekwestionowanych zwycięstw polskiego oręża. Będzie stanowić wspaniałą ozdobę każdego zbioru historycznych monet polskich.

Tak, chcę skorzystać z tej oferty specjalnej. Proszę o przesłanie oryginalnego srebrnego półtoraka Zygmunta III Wazy w cenie jedynie 20 zł (+ 11,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Płatność na podstawie faktury dołączonej do przesyłki.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tą monetą – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już zestawu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki z zestawem pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany historyczny numizmat. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty złożenia zamówienia. 

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.