Gorączka Złota - USA Kalifornia 1848

Początki kalifornijskiej gorączki złota sięgają 1848 roku. To właśnie wtedy rozpoczął się wyjątkowy okres w historii Stanów Zjednoczonych. Odkrycie złota przyciągnęło tysiące ludzi z całego świata, którzy przybyli do Kalifornii w poszukiwaniu bogactwa. W ciągu kilku lat, Kalifornia stała się jednym z największych producentów złota na świecie!

"The Monumental Nugget" - największy samorodek złota odkryty w Ameryce

Jednym z największych samorodków złota pochodzących z Ameryki jest "The Monumental Nugget". Został on odkryty w 1869 roku w Sierra County w Kalifornii i miał imponującą masę ok. 47 kg.

Dzięki kalifornijskiej gorączce złota powstały kultowe 20-dolarowe monety Double Eagle!

Po raz pierwszy moneta dwudziestodolarowa została wybita przez Mennicę Stanów Zjednoczonych w 1850 roku. Nazwano ją "Liberty Head - Double Eagle", gdyż awers monety zdobił profil kobiety podpisany "Liberty". Jej emisję zapoczątkowała kalifornijska gorączka złota. "Double Eagle" przez ponad 80 lat był filarem amerykańskiej ekonomii!

Ściśle limitowana złota moneta w kolekcjonerskim blistrze

Dla upamiętnienia kalifornijskiej gorączki złota została wyemitowana moneta w kształcie sztabki. Emisję o masie 2,5 g wybito z czystego złota próby 999,9/1000 w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym.

Na rewersie monety o wymiarach 24 x 14 mm przedstawiono m.in. największy samorodek złota z Ameryki - "The Monumental Nugget" oraz fragment rewersu 20-dolarowej monety "Liberty Head Duble Eagle". Na awersie widoczny jest portret królowej Elżbiety II, nazwa emitenta - Niue, rok emisji – 2021, masa monety – 2,5 g, próba złota – 999,9 i nominał - 5 dolarów nowozelandzkich.

Akcesoria GRATIS

Złota moneta "Kalifornia 1848" umieszczona jest w specjalnym blistrze, który chroni ją przed zarysowaniami. Blister ma wielkość karty do bankomatu, co sprawia, że jest bardzo poręczny i znacząco ułatwia przechowywanie złotego numizmatu.

Moneta idealnie pasuje do kolekcjonerskiego folderu, który był dostarczony wraz ze złotą monetą "In gold we trust"!

Autentyczność i czystość kruszcu (złoto próby 999,9/1000) oraz kunszt wykonania potwierdza Certyfikat Skarbnicy Narodowej. Dodatkowo do sztabki dołączona jest karta opisowa, przybliżająca historię cennego kruszcu!

Najsłynniejsze Gorączki Złota na świecie

Moneta "Kalifornia 1848" rozpoczyna mini serię złotych emisji, które upamiętniają najbardziej znane znaleziska złota w historii w ramach kolekcji "Najsłynniejsze Gorączki Złota".

Specyfikacja
Emitent:
Niue
Nominał:
5 dolarów nowozelandzkich
Rok emisji:
2021
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
złoto 999,9/1000
Masa:
2,5 g
Wymiary:
24 x 14 mm
Limitacja:
1999 egzemplarzy na świecie

Najsłynniejsze Gorączki Złota upamiętnione na trzech monetach w kształcie sztabek wybitych ze złota najwyższej próby 999,9/1000!

Złoto od wieków jest najbardziej znanym i cenionym metalem szlachetnym. Wielkie odkrycia tego kruszcu zawsze wywoływały ogromne zainteresowanie wśród ludzi. Stąd też wydarzenia te, zapisały się w historii jako "gorączka złota". Już teraz uzupełnij swój folder i zamów złote monety w kształcie sztabek, upamiętniające najbardziej znane znaleziska złota w ramach kolekcji "Najsłynniejsze Gorączki Złota"!

Cenne złoto i najwyższa jakość

W skład zestawu "Najsłynniejsze Gorączki Złota" wchodzą trzy monety, upamiętniające gorączki złota w Kalifornii, Australii i Kanadzie. Każda emisja została wybita z czystego złota próby 999,9/1000. Do ich produkcji posłużyły wysokiej jakości narzędzia mennicze, które z precyzją pozwoliły umieścić na sztabkach najdrobniejsze detale.

Ścisła limitacja każdej monety

Monety umieszczone są w specjalnych blistrach ochronnych. Każda emisja ma niską limitację, ograniczoną do 1999 egzemplarzy na świecie! Na rewersach ukazane są motywy największych samorodków złota oraz fragmenty oryginalnych monet wybitych dzięki pozyskanym złożom tego cennego kruszcu.

Gorączka złota Kalifornia USA 1848

Największy samorodek złota z Ameryki - "The Monumental Nugget" oraz fragment rewersu 20-dolarowej monety "Liberty Head Duble Eagle"

Gorączka złota Australia 1851

Gorączka złota w Australii rozpoczęła się w 1851 roku, kiedy to w Bathurst, Nowa Południowa Walia, znaleziono pierwsze złoto. Pierwsi poszukiwacze zobaczyli błyszczące kruszce w strumieniach i rzekach, co wywołało euforię i nadzieję na wielkie bogactwo. To był decydując krok do wydobycia największego w historii samorodka złota - "The Welcome Stranger" oraz fragment rewersu australijskiego Suwerena. Wówczas masa właściwa złota wynosiła 2 268 uncji, czyli ok. 70 kg.

Gorączka złota Alaska Kanada 1896

To jedno z najbardziej ekscytujących wydarzeń w historii Alaski. Było jak okno otwierające się na nieodkryte terytoria północnej Ameryki, przyciągając ludzi z całego świata, którzy marzyli o znalezieniu złota i bogactwa w odległych obszarach Kanady. Bowiem to na Alasce został odkryty największy samorodek złota, 100 lat po kanadyjskiej gorączce złota "The Centennial Nugget" oraz fragment rewersu historycznej kanadyjskiej 5-dolarówki.

Każda moneta ma wymiary 24 x 14 mm, masę 2,5 g złota próby 999,9/1000 i została wybita w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym.

Uzupełnij swój folder już teraz!

Kolekcję "Najsłynniejsze Gorączki Złota" rozpoczyna moneta "Kalifornia 1848" w cenie 1650 zł + 25 zł koszt pakowania i przesyłki kurierskiej. Pozostałe dwie złote emisje z kolekcji
będą wysyłane ok. raz w miesiącu, każda w cenie 1650 zł + 25 zł koszt pakowania i przesyłki kurierskiej.

Monety idealnie pasują do folderu, który został dostarczony wraz ze złotą monetą "In gold we trust"!

Tylko dla Kolekcjonerów serii akcesoria GRATIS!

W trakcie trwania kolekcji "Najsłynniejsze Gorączki Złota" Kolekcjonerzy otrzymają:

  • Certyfikat Autentyczności do każdej monety,
  • kartę historyczną opisującą upamiętnioną gorączkę złota,
  • dokładny opis numizmatu opracowany przez eksperta,
  • Świadectwo Własności kolekcji z miejscem na wpisanie imienia i nazwiska właściciela zbioru (dołączone do trzeciej przesyłki).

Skarbnica Narodowa jest jedynym oficjalnym dystrybutorem tej kolekcji w Polsce!

Tak, zamawiam kolekcję złotych monet "Najsłynniejsze Gorączki Złota". Pierwszy egzemplarz "Kalifornia 1848" otrzymam w cenie 1650 zł (+25 zł koszt pakowania i przesyłki kurierskiej). Pozostałe 2 monety będę otrzymywać w ok. miesięcznych odstępach, każda w cenie 1650 zł (łączna cena tych 2 monet to 3300 zł). Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki kurierskiej 25 zł.

Płatność za kolejne monety z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, tj. prawo do zwrotu monety oraz do otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie - wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w stanie menniczym.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.