EURO WATYKAN - emisja w czystym srebrze

Upamiętniająca pierwszą złotą monetę euro z Janem Pawłem II

Medal "Euro Watykan" upamiętnia pierwszą złotą monetę tej waluty w jednym z najmniejszych państw należących do strefy euro. Moneta ta została wyemitowana w 2002 roku w bardzo niskim nakładzie zaledwie 2800 egzemplarzy i w błyskawicznym tempie została wyprzedana. Obecnie bardzo rzadko można na nią trafić na aukcjach numizmatycznych – jest więc bardzo trudna do zdobycia.

  • Czyste srebro 999/1000 i selektywne platerowanie 24-karatowym złotem
  • Średnica: aż 40 mm
  • Indywidualna numeracja na rancie
  • Miniatura złotej monety euro z Janem Pawłem II 
  • Certyfikat Autentyczności gwarantujący czystość kruszcu

Euro Watykan rozpoczyna kolekcję "Pierwsza Wspólna Waluta Europy". Upamiętnia ona inauguracyjne emisje wybite w poszczególnych krajach członkowskich wspólnej strefy walutowej. Zamawiając ją, oprócz wyjątkowo korzystnej ceny, kolekcjonerzy zapewniają sobie również prawo nabycia kolejnych, ściśle limitowanych emisji, bez konieczności wcześniejszej rezerwacji.

Specyfikacja
Metal:
Najwyższej próby srebro (999/1000)
Jakość:
Stempel lustrzany
Uszlachetnienie:
24-karatowe złoto (999/1000)
Średnica:
40 mm
Limitacja:
10 000 kolekcji
Waga:
20 g

1 stycznia 2002 roku dwanaście krajów Unii Europejskiej wprowadziło do obiegu nową, wspólną walutę Euro. Ten fakt zapoczątkował nowy rozdział w europejskiej historii monetarnej. W kolejnych latach nastąpiło dalsze rozszerzenie strefy euro: 1 stycznia 2007 roku przez euro został zastąpiony tolar słoweński, 1 stycznia 2008 roku funt cypryjski i lira maltańska, 1 stycznia 2009 roku korona słowacka, a następnie do strefy euro wstąpiły: Estonia, Łotwa i Litwa.

Kolekcja "Pierwsza wspólna waluta Europy" upamiętnia emisje pierwszych złotych i srebrnych monet euro wybitych w poszczególnych krajach członkowskich wspólnej strefy walutowej. Każda emisja zdobiona jest misternymi motywami przedstawiającymi krajobrazy, dzieła sztuki i architektury kraju emitenta. Niezwykły kunszt projektów i wykonania, bicie w najwyższej jakości menniczej stemplem lustrzanym, jak również ścisły limit jedynie 10 000 kolekcji, stanowią o jej wyjątkowej wartości dla kolekcjonerów.

Dla kolekcjonerów wydarzenie to stanowi niepowtarzalne przeżycie. Momenty przełomowe w historii Euro, wraz z pierwszymi emisjami w państwach europejskich, będą teraz trwałym wspomnieniem dzięki ściśle limitowanej kolekcji wykonanej w najwyższej jakości menniczej z najczystszego srebra (Ag 999/1000) i selektywnie platerowanej 24-karatowym złotem.

Do każdego medalu dołączony jest Certyfikat Autentyczności, zaś do całej kolekcji ekskluzywna kasetka do przechowywania emisji oraz imienne Świadectwo Własności.

Kolekcję otwiera medal "Euro Watykan" upamiętniający emisję tej waluty w jednym z najmniejszych państw należących do strefy euro. Wybity on został z indywidualnym numerem na rancie, dzięki któremu każdy egzemplarz jest swoistym  unikatem.

Zamawiając kolekcję "Pierwsza wspólna waluta Europy" otrzymają Państwo gratis:

•    Certyfikat Autentyczności do każdego z oferowanych medali;
•    Indywidualnie numerowane Świadectwo Własności kolekcji;
•    Specjalnie zaprojektowaną szkatułkę kolekcjonera, pozwalającą  na profesjonalną i bezpieczną ekspozycję Państwa wartościowej kolekcji.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie pamiątkowych medali "Pierwsza wspólna waluta Europy". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym medalem z kolekcji: "Euro Watykan", zamawiam go w preferencyjnej cenie 174,50 zł (zamiast ceny regularnej 449 zł) bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę.

Jeżeli zatrzymam ten pamiątkowy medal będę otrzymywać ok. raz w miesiącu dalsze medale z tej otwartej (tj. bez określonej z góry liczby medali) kolekcji, każdy w okazyjnej cenie 349 zł (zamiast 449 zł - to aż 100 zł oszczędności). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 9,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia rachunku. Rachunek jest dołączony do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.