Największa w historii srebrna moneta z obrazem Jana Matejki
w 500.rocznicę zawieszenia dzwonu Zygmunta

Po raz pierwszy słynny obraz Wielkiego Mistrza na monecie z 1kg czystego srebra!

Najsłynniejszy polski dzwon, nazwany na cześć fundatora „dzwonem Zygmunta”,
od 500 lat jest świadkiem przełomowych wydarzeń w dziejach Polski. Odzywa się z okazji najważniejszych świąt kościelnych i państwowych oraz podczas innych wielkich uroczystości. Jego dźwięk oznajmił m.in. śmierć marszałka Józefa Piłsudskiego czy wybór Karola Wojtyły na papieża.

Dzwon odlano na prośbę króla Zygmunta I Starego. Uroczyste zawieszenie i konsekracja dzwonu miały miejsce 9 lipca 1521 roku.

Ten wspaniały zabytek był inspiracją dla jednego z największych polskich malarzy, Jana Matejki. Historyczna scena zawieszenia dzwonu została  uwieczniona przez artystę w 1874 roku na jego słynnym arcydziele „Zawieszenie dzwonu Zygmunta na wieży katedry w Krakowie w 1521 roku”.

Z okazji przypadającej w tym roku 500. rocznicy zawieszenia dzwonu Zygmunta Skarbnica
Narodowa przygotowała największą na świecie srebrną monetę z reprodukcją obrazu wirtuoza polskiego malarstwa, Jana Matejki. Numizmatyczna reprodukcja powstała na bazie oryginalnego obrazu udostępnionego ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.

Aby podkreślić rangę tego historycznego wydarzenia emisja ta została wybita w aż 1 kg czystego srebra próby 999/1000.

Do wykonania projektu monety wykorzystano najnowsze i najbardziej zaawansowane
technologie mennicze. Pozwoliło to na wierne przeniesienie obrazu na powierzchnię numizmatu o imponujących wymiarach 420 x 210 mm.

By w pełni oddać kunszt i precyzję wykonania, moneta ta została umieszczona we wspaniałej akrylowej kapsule, która pozwala na jej doskonałą ekspozycję.

Każda moneta posiada swój Indywidualny Numer. Ponadto, numeracja widnieje na dołączonym Certyfikacie Autentyczności, który potwierdza specyfikację emisji, jak również gwarantuje jej autentyczność.

Wraz z numizmatem wysyłana jest: pięknie ilustrowana broszura z obszernymi opisami wydarzeń historycznych oraz postaci znajdujących się na obrazie i elegancka drewniana szkatuła kolekcjonerska, z wyrytym na wieku podpisem Jana Matejki. 

Specyfikacja
Metal:
Czyste srebro 999/1000
Waga:
1000 g
Wymiary:
420 x 210 mm
Kraj emisji:
Niue
Nominał:
80 NZD
Rok emisji:
2021
Limitacja:
Tylko 300 egzemplarzy na świecie

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie oficjalnej monety wybitej w 1kg czystego srebra "Zawieszenie dzwonu Zygmunta" w cenie 12 950 zł (+ 50 zł koszt przesyłki kurierskiej). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży. Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.