Srebrne monety pierwszych kowbojów!

Historia Dzikiego Zachodu jest niezwykle ciekawa i w rzeczywistości jeszcze bardziej tajemnicza niż przedstawia się ją na filmach.

Niezwykłe świadectwo legendarnych amerykańskich kowbojów stanowią dwie oryginalne historyczne srebrne monety, którymi płacono jeszcze zanim w Kalifornii wybuchła gorączka złota. To idealny sposób by zainteresować się pasjonującą historią Stanów Zjednoczonych Ameryki, która liczy już blisko ćwierć wieku!

Specyfikacja amerykańskich monet pierwszych kowbojów!

Te historyczne srebrne monety sprzed ponad 200 lat zostały wybite aż w Boliwii. Przebyły więc długą drogę by posłużyć szlachetnym kowbojom, dzielnym szeryfom i rewolwerowcom spod ciemnej gwiazdy w ich codziennych wydatkach.

Srebrne monety znajdujące się w zestawie były bite w bardzo wysokiej próbie srebra 896/1000. Są to: 

  • 1/2 reala z lat 1791-1809,
  • 1 real z lat 1789-1791.

Awersy monet o nominale 1/ 2reala i 1 real przedstawiają popiersie króla Karola IV Burbona, ktory rządził Hiszpanią w latach 1788-1808. Co ciekawe, król ten był wnukiem Augusta III Sasa - władcy Polski z dynastii Wettynów.

Na awersach monet ukazano ukoronowany herb Hiszpanii. Dwie kolumny obok tarcz herbowych to z kolei słupy Heraklesa - niektórzy twierdzą, iż stały się one inspiracją dla rozpoznawanego na całym świecie symbolu dolara amerykańskiego.

Specyfikacja
Metal:
srebro 896/1000
Jakość:
bardzo piękny
Waga:
1,7-3,4 g
Średnica:
15,5-21,5 mm
Kraj emisji:
Królestwo Hiszpanii
Nominał:
1/2 reala oraz 1 real
Lata emisji:
1789-1809

Tak, chcę skorzystać z tej niecodziennej oferty. Proszę o przesłanie zestawu dwóch srebrnych numizmatów historycznych "Srebrne monety pierwszych kowbojów" w cenie 990 zł (+ 9,95 zł pakowanie i przesyłka). Zakup zestawu nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Rachunek dołączony do przesyłki.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tymi monetami – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monet w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu monet. W przypadku odesłania opłaconych już monet, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany zestaw numizmatów. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.