PAMIĄTKOWE MEDALE USZLACHETNIONE CZYSTYM ZŁOTEM
WADOWICE - TU WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO

W październiku wspominamy jednego z najwybitniejszych papieży w dziejach Kościoła, naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II, uroczyście obchodząc Dzień Papieski. By oddać hołd naszemu Papieżowi Skarbnica Narodowa przygotowała pamiątkowe emisje nawiązujące do kluczowych wydarzeń pontyfikatu Papieża Polaka. Życie, dzieło i nauczanie Jana Pawła II zmieniło bieg historii, a on sam na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięciTo doskonała okazja, by utrwalić wspomnienia o naszym Ojcu Świętym!

Karol Wojtyła urodził się w Wadowicach 18 maja 1920 roku, w rodzinie Karola i Emilii Wojtyłów. Tam chodził do szkoły, przeżył największe tragedie swojego życia – śmierć matki i starszego brata. Tam też dojrzewała w nim decyzja, co do wyboru przyszłej drogi życiowej.

Zawsze z sentymentem wspominał swoje dzieciństwo i młodość: „(…) tu, w tym mieście, w Wadowicach, wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, i studia się zaczęły, i teatr się zaczął. I kapłaństwo się zaczęło”.

Emisja "Wadowice - tu wszystko się zaczęło" rozpoczyna prestiżowy zestaw medali „Papież, który zmienił historię”. Wybito ją stemplem lustrzanym - w najwyższej jakości menniczej. Dodatkowo uszlatechetniono czystym, 24-karatowym złotem.

Awers medalu przedstawia popiersie Karola Wojtyły, w tle pokazana jest bazylika ofiarowania Najświętszej Maryi Panny oraz zegar kościelny z napisem: „Czas ucieka wieczność czeka”, a także Chrzcielnica, przy której przyszłemu papieżowi udzielono Chrztu Świętego. Rewers medalu przedstawia herb papieski Jana Pawła II.

Przy zamówieniu medalu „Wadowice – tu wszystko się zaczęło” otrzymają Państwo W PREZENCIE pamiątkowy medal wybity z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, a także kartę historyczną z Ojcem Świętym.

Dodatkowo w ramach podziękowania za zamówienie przygotowaliśmy pięknie ilustrowany folder do bezpiecznego przechowywania numizmatów papieskich.  

UWAGA! Oferta ściśle limitowana! Jedynie 500 osób otrzyma w prezencie medal wybity z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II!

Specyfikacja
Metal:
Stop platerowany 24-karatowym złotem
Jakość:
Najwyższa - stempel lustrzany
Waga:
16 g
Średnica:
34 mm
Kraj emisji:
Polska
Rok emisji:
2020

JAN PAWEŁ II - PAPIEŻ KTÓRY ZMIENIŁ HISTORIĘ

KLUCZOWE WYDARZENIA PONTYFIKATU NA MEDALACH PLATEROWANYCH 24-KARATOWYM ZŁOTEM

Skarbnica Narodowa ma przyjemność przedstawić pamiątkowe medale będące szczególnym hołdem złożonym naszemu Wielkiemu Papieżowi. To wyjątkowy sposób i okazja, aby na zawsze zachować wspomnienie o Janie Pawle II, a też o przełomowych wydarzeniach, na które miał znaczący wpływ. Emisje utrwalają wspomnienia z niezwykłego i jednego z najdłuższych pontyfikatów w dziejach Kościoła.

Piękne pamiątkowe medale papieskie uwieczniają historię życia Ojca Świętego Jana Pawła II oraz dzieje polskiego pontyfikatu. Medal "Wadowice - tu wszystko się zaczęło" rozpoczyna ten prestiżowy zestaw. Znajdą się w nim także, inne równie ważne motywy jak: " Najmłodszy Biskup", "Inauguracja Pontyfikatu", "Powrót do Domu Ojca" i "Święty Jan Paweł II".

Wszystkie medale wybite w hołdzie Papieżowi Polakowi zostały uszlachetnione czystym, 24-karatowym złotem (Au 999/1000). Wykonanie stemplem lustrzanym gwarantuje najwyższą jakość menniczą, która jest niezwykle ceniona przez kolekcjonerów. Takie wykończenie zapewnia doskonały efekt końcowy – matowe motywy w przepiękny sposób wyróżniają się na wypolerowanym złotym tle medalu.

Rezerwując uszlachetniony złotem medal "Wadowice - tu wszystko się zaczęło", zapewniasz sobie prawo pierwszeństwa zakupu pozostałych medali z jubileuszowego zestawu.

Przy zamówieniu medalu „Wadowice – tu wszystko się zaczęło” otrzymają Państwo W PREZENCIE pamiątkowy medal wybity z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, a także kartę historyczną z Ojcem Świętym.

Dodatkowo w ramach podziękowania za zamówienie przygotowaliśmy pięknie ilustrowany folder do bezpiecznego przechowywania numizmatów papieskich.  

UWAGA! Oferta ściśle limitowana! Jedynie 500 osób otrzyma w prezencie medal wybity z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II!

Tak, chcę rozpocząć zbieranie medali pamiątkowych "Papież, który zmienił historię". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym medalem z kolekcji: „Wadowice, tu wszystko się zaczęło”, zamawiam go w preferencyjnej cenie 49,50 zł (zamiast ceny regularnej 99 zł) bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. Dodatkowo otrzymam w prezencie medal "100. rocznica urodzin Jana Pawła II" i kartę historyczną z portretem Ojca Świętego.

Jeżeli zatrzymam ten medal, otrzymam 4 pozostałe medale w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie regularnej 99 zł (łączna cena tych medali to 396 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki z medalem z zestawu "Papież, który zmienił historię".

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu medalu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.