W 100. rocznicę wprowadzenia złotego do obiegu 

Historyczne polskie złotówki upamiętnione na medalach platerowanych złotem i srebrem 

100 lat temu swą działalność zainaugurował Bank Polski. W życie weszła reforma walutowa Władysława Grabskiego, a do obiegu pieniężnego wprowadzono złotego polskiego. Historia polskiej waluty jest jednak o wiele dłuższa i obejmuje pięć stuleci. Pasjonującą historię polskiej złotówki upamiętnia kolekcja „Dzieje Złotego Polskiego”. Składa się ona z dziewięciu medali:

  • platerowanych złotem i srebrem
  • wybitych w najwyższej jakości menniczej stemplem lustrzanym,
  • upamiętniających historyczne złotówki - na każdym medalu znajduje się replika historycznej monety.

50% rabatu na medal upamiętniający pierwszą złotówkę

Kolekcję rozpoczyna medal upamiętniający pierwszą fizycznie wybitą polską złotówkę - złotego koronnego Jana Kazimierza Wazy z 1663 r.

Na medalu znajduje się replika tej monety. Król ją emitował, by ratować finanse państwa po potopie szwedzkim. Była to pierwsza złotówka wybita fizycznie jako moneta, gdyż wcześniej złoty był jednostką obrachunkową.

Teraz medal z repliką złotego Jana Kazimierza Wazy z 1663 r. dostępny jest aż 50% taniej, w cenie 59,50 zł. Koszt pakowania i przesyłki wynosi 12,95 zł. Dodatkowo, wraz z medalem GRATIS elegancki folder na medale z kolekcji "Dzieje Złotego Polskiego. 


Wyjątkowa kolekcja medali pamiątkowych „Dzieje Złotego Polskiego”

8 pozostałych medali z kolekcji „Dzieje Złotego Polskiego” upamiętnia m.in.: złotego Michała Korybuta Wiśniowieckiego, Stanisława Augusta Poniatowskiego, złotego Królestwa Polskiego, czy 2 złote z Powstania Listopadowego. Cena każdego kolejnego medalu z kolekcji to 119 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki).

W ramach kolekcji akcesoria GRATIS:

  • Certyfikat Autentyczności do każdego medalu,
  • dokładny opis każdego medalu, opracowany przez historyka,
  • kapsuły ochronne na medale,
  • Świadectwo Własności wysyłane z ostatnią, 9. przesyłką.

Tak, zamawiam kolekcję medali platerowanych czystym srebrem i złotem „Dzieje Złotego Polskiego". Pierwszy egzemplarz "Złoty koronny Jana Kazimierza Wazy z 1663 r." otrzymam w cenie 59,50 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki), zamiast ceny regularnej 119 zł. Pozostałe 8 medali będę otrzymywać w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie 119 zł (łączna cena tych 8 medali to 952 zł). Do każdej dostawy zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 12,95 zł.

Płatność za kolejne medale z kolekcji na podstawie faktury dołączonej do każdej przesyłki. Przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy, tj. prawo do zwrotu sztabki oraz do otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie - wystarczy, że poinformuję o tym Skarbnicę Narodową.

Zamówienie obejmuje tylko opisaną kolekcję. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmaty zostaną wysłane w stanie menniczym.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy.

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub e-mailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
miedzionikiel
Masa:
ok. 19 g
Średnica:
35 mm
Platerowanie:
złoto 999/1000 i srebro 999/1000