100 dukatów Zygmunta III Wazy z 1621 roku
Najdroższa polska moneta w historii

100 duktów Zygmunta III Wazy z 1621 roku jest najcenniejszą polską monetą. W styczniu 2018 roku na aukcji w Stanach Zjednoczonych numizmat ten kolejny raz ustanowił historyczny rekord, zakończony sprzedażą za kwotę 2 160 000 USD. 

100 dukatów Zygmunta III Wazy to prawdziwy biały kruk wśród numizmatów. Moneta ta jest uważana za jedną z najlepszych pod względem artystycznym i najbardziej wartościowych na świecie. Należy obecnie do największych rarytasów numizmatycznych świata.

Jest niezwykle rzadka, bo służyła głównie jako podarunek. Wybito jej zaledwie kilka sztuk. Jej projektantem był jeden z najwybitniejszych europejskich medalierów, Szwajcar Samuel Ammon.

Celem emisji 100 duktów Zygmunta III Wazy było uczczenie polskiego zwycięstwa pod Chocimiem nad Turkami, ukazanie potęgi Rzeczpospolitej i majestatu polskiego króla, jako obrońcy chrześcijaństwa.

Ze względu na ekskluzywny charakter emisji nowa replika Skarbnicy Narodowej została objęta ścisłą limitacją. Jedynie niewielki krąg odbiorców – tylko 1621 osób – będzie mógł poszczycić się jej posiadaniem. Jej unikatowość i ekskluzywność potwierdza indywidulany numer seryjny umieszczony na rancie każdego numizmatu.

Wraz z emisją przesyłany jest Certyfikat Autentyczności sygnowany przez Skarbnicę Narodową oraz piękne pudełko do jej przechowywania.

Specyfikacja
Metal:
Mosiądz platerowany czystym złotem 999/1000
Jakość:
Najwyższa - stempel lustrzany
Waga:
340 gramów
Średnica:
88,7 mm
Kraj emisji:
Polska
Rok emisji:
2018
Limitacja:
1621 egzemplarzy

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie repliki najdroższej polskiej monety "100 dukatów Zygmunta III Wazy" z 1621 roku, uszlachetnionej 24-karatowym złotem , w cenie 890 zł (+ 9,95 zł koszty pakowania i przesyłki). Zakup repliki nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tą repliką – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jej zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Nie ponoszę żadnego ryzyka – zakup ten nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany medal. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. 

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia. Emisję mogę zwrócić w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania - Skarbnica Narodowa zwróci wówczas koszt zakupu.