Kolekcja "Legendarne Złote Monety Świata"

  • Złoto próby Au 585/1000
  • Najwyższa jakość mennicza – stempel lustrzany
  • Tylko 1000 kolekcji

Legendarna "Double Eagle" z 1933 roku

Replika najdroższej złotej monety świata Double Eagle z 1933 roku została wykonana w cennym złocie próby 585/1000, w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym. 

Na awersie ukazuje kroczącą personifikację Wolności, niosącą pochodnię i gałązkę oliwną. Na rewersie widnieje orzeł szybujący w promieniach słońcach – symbol występujący w godle Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Twórcą projektu tej amerykańskiej 20-dolarówki był jeden z najlepszych amerykańskich rzeźbiarzy Augustus Saint-Gaudens (1848-1907). Kolekcjonerzy znali ją pod nazwą „Double Eagle” (Podwójny Orzeł). Moneta ta była w oficjalnym obiegu w Stanach Zjednoczonych w latach 1907–1933.

Niezwykła historia

Niezwykła historia Double Eagle z 1933 roku ma swój początek w czasach największego załamania gospodarczego XX wieku - w latach trzydziestych. Po krachu nowojorskiej giełdy odnotowano ogromny popyt na złoto. Kiedy zasoby zaczęły się niebezpiecznie kurczyć Prezydent Franklin D. Roosevelt, chcąc powstrzymać kryzys, ogłosił że złote monety przestają być prawnym środkiem płatniczym w Stanach Zjednoczonych. Dekret prezydencki okazał się śmiertelnym ciosem dla złotych 20-dolarówek. W 1933 roku, ostatnim roku emisji, tuż po jego uchwaleniu wybito 445 500 tych złotych monet. Żadna jednak nie trafiła do powszechnego obiegu. Niemal wszystkie zostały przetopione w konsekwencji zaniechania dotychczasowego systemu monetarnego – standardu złota.

30 lipca 2002 roku, w nowojorskim domu aukcyjnym Sotheby’s wylicytowano ją za astronomiczną kwotę wynoszącą 7,59 mln dolarów. Tym samym ustanowiono historyczny rekord sprzedaży.

Specyfikacja
Metal:
Złoto 585/1000
Jakość:
Najwyższa - stempel lustrzany
Waga:
1,55 g
Średnica:
17 mm
Rok emisji:
2017
Limitacja:
1000 kolekcji

Repliki najcenniejszych złotych monet świata, na które każdy może sobie pozwolić!

W skład kolekcji "Legendarne Złote Monety Świata" wchodzą repliki najbardziej znanych złotych monet w dziejach numizmatyki.

  • Legendarna „Double Eagle” z 1933 roku o wartości rynkowej 7,59 mln dolarów
  • „Głowa Indianina” z 1907 roku, której wartość rynkowa to 2,18 mln dolarów
  • najcenniejsza polska moneta „Dukat Zygmunta III Wazy” z 1621 roku zakupiona za 1,38 mln dolarów 
  • „Złoty Satyr” z 350-300 p.n.e wart aż 3,25 mln dolarów
  • „Brasher Doubloon” z 1787 roku, pierwsza złota moneta USA, sprzedana w 2011 roku za kwotę 7,4 mln dolarów

Stanowią one przedmiot pożądania kolekcjonerów na całym świecie. Ze względu na niezwykłą historię, łączącą się z każdą z nich, uchodzą za najcenniejsze i najciekawsze monety świata.

Niezwykły kunszt projektów i wykonania, bicie w najwyższej jakości menniczej stemplem lustrzanym, jak również ścisły limit wynoszący 1 000 kompletnych kolekcji stanowią o jej wyjątkowej wartości dla kolekcjonerów.

Częścią serii są Certyfikaty Autentyczności, imienne Świadectwo Własności sygnowane przez Skarbnicę Narodową, a także eleganckie, lakierowane pudełko przeznaczone do przechowywania kolekcyjnych zbiorów.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie złotych replik z kolekcji "Legendarne Złote Monety Świata". W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszą repliką z kolekcji: "Double Eagle  ‘33", zamawiam ją w cenie preferencyjnej 340 zł bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę. 

Jeżeli zatrzymam tę replikę, otrzymam pozostałe 11 replik w ok. miesięcznych odstępach, każda w cenie regularnej 690 zł. (łączna cena tych 11 monet to 7590 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 9,95 zł. Kolejne repliki z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia rachunku. Rachunek jest dołączony do każdej przesyłki z repliką z kolekcji "Legendarne Złote Monety Świata". Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową. Mam 14 dni na zapoznanie się z każdą monetą. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu monety w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconej już monety, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką, wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.