Unikalny srebrny denar hełmowy rycerzy krzyżowców z Antiochii!

  • Oryginalny srebrny denar hełmowy walecznych rycerzy krzyżowców
  • Emisja sprzed ponad 800 lat
  • Tradycyjny prezent ofiarowywany przez doświadczonego mężczyznę członkowi rodziny wchodzącemu w dorosłe życie


Moneta wybita przed wiekami przez rycerzy krzyżowców stanowi w krajach kultury zachodu tradycyjny prezent wręczany na ważne okazje. Otrzymuje go zazwyczaj młody mężczyzna od seniora rodu. Moneta ma przypominać obdarowanemu, że w życiu należy kierować się zasadami moralnymi i jeśli trzeba podjąć o nie walkę.

Na awersie monety ukazano głowę postaci w hełmie nosowym, zwróconą w lewo. Był to bardzo popularny element zbroi w XIII wieku, prosty i niezwykle skuteczny. Masywny blok żelaza od czoła do szczęki zapewniał ochronę przed ciosami mieczem zadawanymi na twarz.

Poniżej hełmu znajduje się ważny element stroju rycerza — kolczuga. Na monecie składa się ona z półksiężyców, nawiązując do położenia Księstwa Antiochii na Bliskim Wschodzie. Po prawej stronie rycerza widnieje pięcioramienna gwiazda, a po lewej półksiężyc.

Rewers uzupełnia motyw krzyża, w lewym górnym rogu krzyża półksiężyc.

Podsumowując, ten srebrny denar kryżowców to:

  • Emisja z czasów wypraw mających na celu zdobycie Jerozolimy
  • Symbol twardych zasad moralnych i hartu ducha
  • Prezent przypominający o fundamentalnych wartościach
  • Eleganckie pudełko kolekcjonerskie oraz Certyfikat Autentyczności Skarbnicy Narodowej
Specyfikacja
Emitent:
Księstwo Antiochii
Nominał:
1 denar (denier)
Lata emisji:
1163-1201
Stan zachowania:
bardzo piękny
Metal:
srebro
Masa:
ok. 1 g
Średnica:
ok. 18 mm

Tak, zamawiam srebrny denar hełmowy krzyżowców w cenie jedynie 750 zł (+12,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmat zostanie wysłany w bardzo pięknym stanie zachowania. 

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.