Port w Gdyni uwieczniony na medalu platerowanym czystym złotem

Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, Polska uzyskała, liczącą 140 km, granicę morską. Niestety bez Gdańska, jednego z największych portów bałtyckich. Budowa nowego portu morskiego stała się priorytetowym zadaniem państwa polskiego. 23 września 1922 roku Sejm uchwalił Ustawę o budowie portu przy Gdyni na Pomorzu. W kwietniu 1923 roku nastąpiło otwarcie portu tymczasowego, a w sierpniu zawinął do Gdyni pierwszy oceaniczny statek. Z tej okazji Skarbnica Narodowa ma zaszczyt zaprezentować platerowany złotem medal „Port w Gdyni”.

Ten wyjątkowy medal został:

  • uszlachetniony czystym, 24-karatowym złotem,
  • wybity w najwyższej jakości menniczej z zastosowaniem technologii stempla lustrzanego,
  • zaprojektowany przez wybitnych polskich artystów Roussanę i Andrzeja Nowakowskich,
  • wykonany w okazałym rozmiarze 34 mm i masie 15 g,
  • wyemitowany w ścisłej limitacji - 10000 kompletnych kolekcji.

Rewers medalu przedstawia wizualizację portu w Gdyni.

Na awersie umieszczono kompozycję godła ze stylizowanymi konturami polskich granic.

Specyfikacja
Stan zachowania:
menniczy
Stempel:
lustrzany
Metal:
miedzionikiel
Masa:
15 g
Średnica:
34 mm
Platerowanie:
złoto 999/1000

Dziesięć Dekad Polskiej Niepodległości - kolekcja medali platerowanych 24-karatowym złotem

Medal „Port w Gdyni" to pierwszy medal z serii „Dziesięć Dekad Polskiej Niepodległości", która uwiecznia ducha kolejnych dziesięcioleci naszych dziejów. Każdy z medali w kolekcji jest platerowany najczystszym 24-karatowym złotem.

Jej wartość podnosi dodatkowo ograniczona liczba kompletnych kolekcji. Tylko 10000 kolekcjonerów będzie miało możliwość skompletowania serii.

Wszystkie medale w kolekcji zaprojektowane zostały przez wybitnych polskich artystów - Roussanę i Andrzeja Nowakowskich. Najwyższa jakość mennicza została uzyskana dzięki biciu stemplem lustrzanym.

W kolekcji upamiętnione zostały m.in.: Centralny Okręg Przemysłowy, Państwo Podziemne, Solidarność, czy wstąpienie do NATO.

Z kolekcją otrzymają Państwo gratis:

  • Certyfikat Autentyczności każdego medalu, gwarantujący jego najwyższą jakość oraz uszlachetnienie 24-karatowym złotem,
  • Klaser kolekcjonerski do bezpiecznego przechowywania i efektownej prezentacji kolekcji, dołączony do drugiego medalu,
  • Numerowane, imienne Świadectwo Własności kolekcji wraz z ostatnim medalem.

Ponieważ wszystkie zgłoszenia będą rozpatrywane ściśle według kolejności napływania, a zainteresowanie emisją jest ogromne, prosimy złożyć zamówienie już teraz.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie pamiątkowych medali z kolekcji „10 Dekad Polskiej Niepodległości”. W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym medalem „Port w Gdyni”, zamawiam go w cenie preferencyjnej 59,50 zł, bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę.

Jeżeli zatrzymam ten pamiątkowy medal, otrzymam pozostałe 9 numizmatów, w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie regularnej 119 zł (łączna cena tych medali to 1071 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia faktury. Faktura jest dołączona do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu  medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. W przypadku odesłania opłaconego juz medalu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie sklepu.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.