Niepodległość Polski uwieczniona w czystym srebrze

11 listopada 1918 roku suwerenna Rzeczpospolita powróciła na mapę Europy po 123 latach nieobecności. Na ten dzień czekały trzy pokolenia Polaków. My wspominamy go dziś z dumą i radością, przepełnieni wdzięcznością dla naszych przodków, którzy stanęli do walki o wolność Ojczyzny. Z tej okazji Skarbnica Narodowa ma zaszczyt zaprezentować srebrny medal „Odzyskanie Niepodległości”.

Ten wyjątkowy medal został:

  • wykonany z czystego srebra (próba Ag 999/1000),
  • wybity w najwyższej jakości menniczej z zastosowaniem technologii stempla lustrzanego,
  • zaprojektowany przez wybitnych polskich artystów Roussanę i Andrzeja Nowakowskich,
  • wykonany w okazałym rozmiarze 34 mm i masie 15,5 g,
  • wyemitowany w ścisłej limitacji - 7500 kompletnych kolekcji.

Awers medalu przedstawia ułana Legionów Polskich. W tle zarysowany został portret Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Na rewersie umieszczono kompozycję godła z przenikającymi się konturami polskich granic, współczesnych i okresu międzywojennego.

Specyfikacja
Metal:
Czyste srebro 999/1000
Jakość:
Najwyższa jakość mennicza - stempel lustrzany
Waga:
15,5 g
Średnica:
34 mm
Kraj emisji:
Polska

Dziesięć Dekad Niepodległości - kolekcja medali w czystym srebrze

Medal „Odzyskanie Niepodległości" to pierwszy medal z serii „Dziesięć Dekad Niepodległości", która uwiecznia ducha kolejnych dziesięcioleci naszych dziejów. Każdy z medali w kolekcji wykonany jest z czystego srebra.

Jej wartość podnosi dodatkowo ograniczona liczba kompletnych kolekcji. Tylko 7500 kolekcjonerów będzie miało możliwość skompletowania serii.

Wszystkie medale w kolekcji zaprojektowane zostały przez wybitnych polskich artystów - Roussanę i Andrzeja Nowakowskich. Najwyższa jakość mennicza została uzyskana dzięki biciu stemplem lustrzanym.

W kolekcji upamiętnione zostały m.in.: Centralny Okręg Przemysłowy, Państwo Podziemne, Solidarność, czy wstąpienie do NATO.

Z kolekcją otrzymają Państwo gratis:

  • Certyfikat Autentyczności każdego medalu, gwarantujący jego oryginalność i najwyższą jakość,
  • Klaser kolekcjonerski do bezpiecznego przechowywania i efektownej prezentacji kolekcji, dołączony do drugiego medalu,
  • Numerowane, imienne Świadectwo Własności kolekcji wraz z ostatnim medalem.

Tak, chcę rozpocząć zbieranie srebrnych medali pamiątkowych „10 Dekad Niepodległości”. W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym medalem „Odzyskanie Niepodległości”, proszę o przesłanie go w cenie preferencyjnej 99,50 zł, bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę.

Jeżeli zatrzymam ten srebrny medal, otrzymam pozostałe 9 numizmatów, w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie regularnej 199 zł (łączna cena tych medali to 1791 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu każdego srebrnego medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.