Niepodległość Polski uwieczniona w czystym srebrze

W okrągłą, setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Skarbnica Narodowa wyemitowała srebrny medal jubileuszowy „Odzyskanie Niepodległości”.

Ta wyjątkowa emisja została:

  • wykonana z czystego srebra (próba Ag 999/1000),
  • wybita w najwyższej jakości menniczej z zastosowaniem technologii stempla lustrzanego,
  • zaprojektowana przez wybitnych polskich artystów Roussanę i Andrzeja Nowakowskich.

„Odzyskanie Niepodległości” to pierwszy medal z serii  "Dziesięć Dekad Niepodległości", która uwiecznia ducha kolejnych dziesięcioleci naszych dziejów.

Korzyści z rezerwacji emisji:

  • Certyfikat Autentyczności gwarantujący oryginalność każdej emisji
  • Klaser kolekcjonerski do bezpiecznego przechowywania i efektownej prezentacji zbiorów
  • Numerowane, imienne Świadectwo Własności kolekcji
Specyfikacja
Metal:
Czyste srebro 999/1000
Jakość:
Najwyższa jakość mennicza - stempel lustrzany
Waga:
15,5 g
Średnica:
34 mm
Kraj emisji:
Polska
Rok emisji:
2018

Srebrna kolekcja jubileuszowa „Dziesięć Dekad Niepodległości”

Poszczególne medale wchodzące w skład kolekcji upamiętniają kolejne dziesięciolecia naszych dziejów. Pierwszy z nich – „Odzyskanie Niepodległości” – uwiecznia narodowowyzwoleńczego ducha lat 1910–1920 i walkę Legionów Polskich na frontach pierwszej wojny światowej. 

Kolejne srebrne emisje w serii ilustrują rozwój rosnącej w siłę Rzeczpospolitej w latach dwudziestych i trzydziestych XX w. Upamiętniają nasze wielkie sukcesy z międzywojnia: imponujące inwestycje, które dały początek portowi morskiemu w Gdyni oraz Centralnemu Okręgow Przemysłowemu. Następne medale honorują zmagania Polskiego Państwa Podziemnego, trudy okresu PRL i wreszcie zwycięski powrót do zachodnioeuropejskiej rodziny narodów.

Wartość kolekcji dodatkowo podnosi jej ściśle ograniczona, niska limitacja. Tylko 7500 kolekcjonerów na całym świecie będzie miało możliwość skompletowania serii.

Motywy emisji do kolekcji zostały zaprojektowane przez Roussanę i Andrzeja Nowakowskich, znanych i cenionych projektantów monet i medali w Polsce. Najwyższa jakość mennicza została uzyskana dzięki biciu stemplem lustrzanym z zachowaniem ścisłego reżimu technologicznego. Dzięki temu nawet najdrobniejsze motywy medalu są doskonale widoczne. 

Do swojej ekskluzywnej kolekcji otrzymają Państwo gratis:

• Klaser kolekcjonerski do bezpiecznego przechowywania i efektownej prezentacji zbiorów
• Certyfikaty Autentyczności srebrnych medali
• Numerowane, imienne Świadectwo Własności kolekcji

Tak, chcę rozpocząć zbieranie srebrnych medali pamiątkowych „10 Dekad Niepodległości”. W celu zapoznania się przez 14 dni z pierwszym medalem „Odzyskanie Niepodległości”, proszę o przesłanie go w cenie preferencyjnej 74,50 zł, bez dodatkowych opłat za pakowanie i przesyłkę.

Jeżeli zatrzymam ten srebrny medal, otrzymam pozostałe 9 numizmatów, w ok. miesięcznych odstępach, każdy w cenie regularnej 149 zł (łączna cena tych medali to 1341 zł). Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Mam 14 dni na zapoznanie się z każdym medalem. Przysługuje mi pełne prawo do zwrotu każdego srebrnego medalu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów zakupu. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia. Numizmat zostanie wysłany w idealnym stanie mennicznym.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Umowy Sprzedaży.

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.