DAR POMORZA - najbardziej znany polski żaglowiec na srebrnej monecie z masą perłową

Dar Pomorza - najbardziej znany, polski trójmasztowy żaglowiec na stałe cumuje w Gdyni. Przez pnad pół wieku służył Polskiej Marynarce Handlowej jako jednostka szkoleniowa dla uczniów Szkoły Morskiej. W tym czasie odbył ponad 102 rejsy, a przez jego pokład przewinęło się ponad 13 000 studentów.

Teraz ten wyjątkowy żaglowiec został przeniesiony na monetę wybitą w 5 uncjach czystego srebra próby 999/1000, w najwyższej jakości menniczej - stemplem lustrzanym. Emisja ta pochodzi z bestsellerowej serii numizmatów zdobionych masą perłową, które doceniają nawet najbardziej wymagający miłośnicy numizmatyki. Każda z nich wyprzedaje się w błyskawicznym tempie i jest prawdziwym dziełem sztuki menniczej!

Rewers wyjątkowej monety o okazałej średnicy 65 mm zdobi wyobrażenie majestatycznego Daru Pomorza. Żaglowiec został przedstawiony w imponującej masie perłowej w kolorze niebieskim. Na awersie natomiast znajduje się herb emitenta - Barbadosu. To właśnie tam, w trakcie pierwszego dalekiego rejsu, w 1913 roku dopłynął Dar Pomorza.


Aby uzyskać wyjątkowy wygląd, wynikający z połączenia masy perłowej z metalem szlachetnym, moneta przeszła przez skomplikowany proces produkcyjny, który zajął ponad 5 miesięcy!


Autentyczność srebrnej monety z masą perłową „Dar Pomorza” gwarantuje indywidualnie numerowany Certyfikat. Do bezpiecznego przechowywania przeznaczone jest eleganckie pudełko kolekcjonerskie.

Światowa limitacja monety to zaledwie 500 egzemplarzy, a Skarbnica Narodowa jest jej jedynym oficjalnym dystrybutorem w Polsce.

Specyfikacja
Emitent:
Barbados
Nominał:
5 dolarów
Rok emisji:
2022
Stan zachowania:
Menniczy
Stempel:
Lustrzany
Metal:
Srebro 999/1000
Masa:
5 uncji
Średnica:
65 mm
Limitacja:
500 egzemplarzy
Zdobienie:
Masa perłowa

Tak, zamawiam srebrną monetę z masą perłową "Dar Pomorza" wraz z Certyfikatem Autentyczności i pudełkiem kolekcjonerskim w cenie 3590 zł (+25 zł koszt pakowania i przesyłki kurierskiej). Zamówienie obejmuje tylko opisaną monetę. Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty przyjęcia oferty. Numizmat zostanie wysłany w stanie menniczym. 

Przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, e-mailem lub osobiście. Wraz z przesyłką dostarczony zostanie wzór odstąpienia od umowy. 

Zwrotu przesyłki należy dokonać w terminie do 14 dni od dnia odstąpienia od umowy (zwrot na koszt zamawiającego). W przypadku odesłania opłaconego już numizmatu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej listownie, telefonicznie lub emailem. Procedura rozpatrywania reklamacji znajduje się w Regulaminie sklepu.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.