Cicha noc – 200. rocznica powstania najsłynniejszej kolędy
uwieczniona na oficjalnej złotej monecie

Moneta została wybita w cennym złocie próby 999/1000, w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym. Na rewersie widnieje krajobraz bożonarodzeniowy z nutami odnoszącymi się do kolędy. W otoku natomiast znajduje się napis nawiązujący do 200. rocznicy powstania „Cichej nocy”. Awers zdobi wizerunek królowej Elżbiety II z profilu. Jedynym oficjalnym dystrybutorem tej wspaniałej emisji w Polsce jest Skarbnica Narodowa.

Autentyczność oraz najwyższą jakość wykonania monety gwarantuje Certyfikat. Do bezpiecznej i efektownej prezentacji przeznaczony jest elegancki woreczek kolekcjonerski. Światowa limitacja monety to zaledwie 1000 egzemplarzy.

  • Czyste złoto próby 999/1000
  • Oferta dostępna wyłącznie w Skarbnicy Narodowej
  • Ścisła limitacja - jedynie 1000 egzemplarzy na świecie!

Najsłynniejsza kolęda „Cicha noc” po raz pierwszy została wykonana podczas pasterki w 1818 roku, czyli dokładnie 200 lat temu. Przetłumaczono ją na ponad 300 języków i dialektów. W początkowym okresie kolęda pełniła funkcję noworocznej pieśni powitalnej i pochwalnej. Później stała się pieśnią religijną związaną z narodzinami Jezusa. Podstawę tematyki kolęd stanowiły głównie dwie Ewangelie: św. Mateusza i św. Łukasza.

Specyfikacja
Metal:
Czyste złoto próby 999/1000
Jakość:
Najwyższa mennicza - stempel lustrzany
Waga:
0,5 g
Średnica:
11 mm
Kraj emisji:
Niue
Nominał:
2,5 dolara
Rok emisji:
2018
Limitacja:
1000 egzemplarzy

Tak, chcę skorzystać z wyjątkowej oferty. Proszę o przesłanie złotej monety "Cicha noc" w cenie 299 zł (+ 9,95 zł koszt pakowania i przesyłki). Zakup nie wiąże się z dalszymi zobowiązaniami. Zamówienie obejmuje tylko opisany produkt.

Mam 14 dni na zapoznanie się z tym produktem – przysługuje mi pełne prawo do zwrotu w tym okresie oraz do otrzymania zwrotu kosztów jego zakupu. W przypadku odesłania opłaconego już produktu, zwrot pieniędzy zostanie dokonany w ciągu 14 dni. Koszty zwrotu przesyłki pokrywa zamawiający.

Dostawa odbędzie się najpóźniej w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia.

Reklamacje można zgłaszać w siedzibie Skarbnicy Narodowej. Reklamacje są rozpatrywane zgodnie z procedurą opisaną w Ogólnych Warunkach Współpracy. Przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w ciągu 14 dni od momentu odbioru przesyłki. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować o tym Skarbnicę Narodową pisemnie, telefonicznie, emailem lub osobiście, używając dostarczonego wraz z przesyłką wzoru odstąpienia od umowy. Wystarczy odesłać go w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki.

Składając zamówienie oświadczam, że zapoznałem(am) się z Regulaminem sklepu i akceptuję jego postanowienia.